Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Лазаренко програв позов

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Лазаренко програв позов

Екс-прем’єр України Павло Лазаренко програв справу проти України щодо прав власності в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), повідомила Ганна Юдковська, суддя ЄСПЛ від України. Вона зазначила, що відповідне рішення було ухвалене ще в грудні 2012 року.

«Скарга була подана ним 2002-го, тож справа розглядалася десять років», — зауважила п. Юдковська. Вона також пояснила, що «справа Лазаренка» в ЄСПЛ належить до категорії, що розглядаються в останню чергу, — про питання власності.
«Пан Лазаренко та члени його сім’ї поскаржилися на те, що, коли вони покинули Україну 1999 року, у них відібрали квартиру, яку їм свого часу надала держава як родині прем’єр-міністра. Із їхньої точки зору, житло було відібране незаконно, тому вони мали достатні причини не перебувати у квартирі більше за шість місяців, зберігаючи за собою право користування нею, а національні суди вирішили інакше. Крім цього, позивачі скаржилися, що втратили доступ до власності, що залишилася в цьому помешканні», — розповіла суддя.
У підсумку 2012-го ЄСПЛ дійшов висновку, що в питанні доступу до власності позивач не вичерпав можливості для захисту прав на національному рівні, а щодо позбавлення права проживання в державній квартирі українські суди прийняли обґрунтоване рішення про виселення. Тобто, загалом позивачу було відмовлено в скарзі, поінформувала Ганна Юдковська.
У США Павла Лазаренка було звинувачено у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переказаних на зарубіжні рахунки в 1994-1999 рр. Лазаренко провів в ув’язненні понад десять років і 1 листопада 2012 року вийшов з американської в’язниці Terminal Island на волю. Зараз п. Лазаренко перебуває в імміґраційному ізоляторі в каліфорнійському містечку Аделанто у зв’язку з відсутністю візи.

До слова
Генеральна прокуратура України (ГПУ) об’єднала справу про організацію розтрати коштів із держбюджету Юлією Тимошенко й Павлом Лазаренком зі справою про вбивство Євгена Щербаня. Слідчі ГПУ перекваліфікували справу «Єдиних енергетичних систем України» зі замаху на розтрату коштів державного бюджету на організацію розтрати коштів держбюджету. 17 січня ц. р. цю справу об’єднали в одне провадження зі справою про організацію спільно з Павлом Лазаренком, а пізніше – вчинення умисного вбивства за обтяжуючих обставин із корисливих мотивів народного депутата Євгена Щербаня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply