Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Київським вулицям — назви часів царату?

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Київським вулицям — назви часів царату?

Ініціативна група киян запропонувала чергове перейменування вулиць столиці України. Так, вони хочуть повернути історичні назви вулицям Петлюри й Мазепи — Ігнатіївська та Микільська. Відповідне звернення вже було надіслано голові Київської міської державної адміністрації (КМДА) і секретарю Київської міської ради.

За перейменування київських вулиць висловилися скандально відомі особистості, зокрема директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов, знаний своїми проросійськими поглядами, та письменник і журналіст Олесь Бузина, який завжди був противником українізації й виступав за «історичну справедливість».

На думку ініціативної групи, час припинити протистояння радянської та пострадянської історії, повернувши вулицям їхні колишні назви. Так, вулицю Петлюри, яка раніше носила ім’я Комінтерну, пропонується перейменувати на Ігнатіївську — у пам’ять про графа Ігнатьєва, дипломата, який залишив слід в історії Російської імперії й помер у Київській губернії. Своєю чергою, вулиця Івана Мазепи, яка за панування радянської влади мала назву Січневого повстання, тепер може отримати свою історичну — Микільська, на честь імператора Миколи I.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...