Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Курси української — для переселенців

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

Курси української — для переселенців
Катерина Мельник

Катерина Мельник

У Києві вимушені переселенці з Донбасу записуються на безкоштовні експрес-курси української мови. Як повідомила Катерина Мельник, викладачка проекту, заняття стартують у вересні ц. р., зараз приймаються заявки для набору в групи. Але відвідати курси, які окрім столиці є ще в 16 містах, можна й без попереднього запису.

Курси організовано волонтерами з ініціативи самих біженців, зазначила п. Мельник. За її словами, хоч оголошення про набір поки що розміщене тільки на сторінці спільноти у Facebook, заявки та дзвінки від переселенців надходять майже щодня. «В основному, це — люди середнього віку, від 28 до 50 років. На заняттях вони вивчатимуть розмовні фрази, які їм знадобляться у звичайному житті, а також відпрацьовуватиметься вимова. Окрему увагу буде приділено правильному написанню слів при заповненні документів», — сказала викладачка.
Серед причин, із яких вимушені переселенці записуються на курси, зокрема, погане знання або фактично повне нерозуміння української мови. «При розмові соромляться попросити співрозмовника перейти з української на російську мову. Декому некомфортно від того, що, розуміючи мову, самі не можуть нею розмовляти. Хтось планує влаштуватися на роботу й хоче поліпшити свої лінгвістичні знання, інші бажають навчитися грамотно оформляти документи в держустановах», — зазначила Катерина Мельник.
Зараз для проведення курсів набирають волонтерів і шукають приміщення. Крім того, у вересні в Києві проводитимуть і звичайні заняття з української мови, на які вже записалося понад сотню слухачів минулих курсів.
«Кількість охочих вивчати українську мову зросла. На це є кілька причин, у тому числі підвищення рівня патріотизму, усвідомлення необхідності знати державну мову… Для декого перехід на українську стає способом протесту. Також наші слухачі приводять на курси своїх друзів, знайомих», — повідомила п. Мельник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply