Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Кримчанин відмовився підписувати документ російською

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Кримчанин відмовився підписувати документ російською

У Сімферополі порушують права громадян, не видаючи документів українською мовою, розповів Василь Овчарук, голова Кримської організації Конґресу українських націоналістів. «Як учасник ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, я прийшов в управління соціального захисту в Залізничному районі міста Сімферополя підписати документ про те, що даю право цій установі користуватися особистими даними: адже постійно перевіряють, чи не липовий я ліквідатор. Державні службовці, які, звісно, розмовляли російською, дали мені відповідний документ, де я мав поставити підпис. Документ цей був російською мовою», — сказав він.

За словами чоловіка, він відмовився підписувати документ російською мовою. «Я запитав, що це за дискримінація така й чому я у власній державі не можу отримати документа українською мовою. Після цього заявив, що відмовляюся підписувати цей документ. Кажу: якщо дасте мені з текстом українською мовою, тільки тоді підпишу. Щоби жінка, яка в цій установі відповідає за «чорнобильців», не мала жодних проблем із боку начальства, я написав пояснювальну, що не підписую документа, бо його текст написано не державною мовою», — зазначив п. Овчарук.

В управлінні соціального захисту йому відповіли, що викличуть, коли документ буде оформлено державною мовою, додав «кунівець». «Діятиму за ситуацією. Подивимося, скільки часу мине. Як платник податків, я маю право отримати документ державною мовою. Якщо не дадуть, тоді напишу на ім’я начальника управління соцзахисту Залізничного району відповідну заяву про порушення моїх конституційних прав», — наголосив Василь Овчарук.

Василь Нетудихата

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply