Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Коновальця хочуть перепоховати в Києві

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

Коновальця хочуть перепоховати в Києві
Могила Євгена Коновальця у Роттердамі

Могила Євгена Коновальця у Роттердамі

Прах голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця має бути перепохований на Пантеоні українських героїв у Києві. Про це заявив Андрій Холявка, заступник начальника управління з гуманітарних питань і зовнішніх зв’язків Львівської обласної ради (ЛОР), під час наради з питань підготовки до відзначення 123-ї річниці від дня народження Провідника ОУН.

«Якщо ще кілька років про Пантеон українських героїв у Києві можна було тільки мріяти, то тепер, після обрання нової влади, це цілком реально зробити. Тому, на думку членів оргкомітету, Коновалець має бути перепохований у Києві», — сказав п. Холявка.
У зв’язку із цим на нараді було підтримане рішення Петра Колодія, голови ЛОР, звернутися до Президента України, голови Верховної Ради України та мера Києва з пропозицією розпочати будівництво Пантеону українських героїв у столиці України.
Додамо, що 25 червня 2013 року було ухвалено постанову сесії обласної ради «Про увічнення пам’яті Євгена Коновальця та перенесення його праху в Україну», а 25 грудня 2013 року п. Колодій підписав розпорядження «Про створення оргкомітету щодо увічнення пам’яті Євгена Коновальця та перенесення його праху в Україну».
Нагадаємо також, що раніше львівські патріоти неодноразово заявляли про перепоховання останків Провідника ОУН. Зокрема, депутати Жовківської районної ради ініціювали повернення праху Євгена Коновальця з Роттердама на батьківщину – у село Зашків.
Нещодавно Павло Дорожинський, голова Центрального проводу Організації українських націоналістів (державників), повідомив, що останки голови Провідника перепоховають наступного року у Львові, на Личаківському цвинтарі. Євген Коновалець був похований на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі (Нідерланди).

Володимир Балита, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply