Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Кінець польсько-української дружби?

Автор:

|

Листопад 09, 2017

|

Рубрика:

Кінець польсько-української дружби?

Вітольд Ващиковський

Несприятлива для України модель теперішньої Польщі знову проявила себе. Так, Вітольд Ващиковський, міністр закордонних справ Республіки Польща (РП), 4-5 листопада побував із офіційним візитом у Львові. Там він відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Про це заявив директор установи Руслан Забілий. «Не вистачило відваги, честі та гідності міністру Ващиковському переступити поріг національного музею й ушанувати пам’ять загиблих, репресованих, переслідуваних у цій в’язниці українців, поляків, євреїв, словаків, чехів та інших. Він розвернувся з порога і пішов! Для нього важливішою виявилася організація політичного шоу як пам’ять про тих, хто життям заплатив за свободу», — написав він у Facebook. Високому гостю не сподобалося, що директор музею вважає, що 1918 року Польща окупувала Західну Україну. Міністр лише поклав квіти до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів біля музею.
Після цього п. Ващиковський заявив, що незважаючи на тривалу беззастережну підтримку, Київ використовує Варшаву. «Досі ми стискали зуби, оскільки зважаючи на нашу військово-політичну доктрину та безпеку збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на це і виходить з розрахунку, що ми безумовно будемо підтримувати її безпеку та незалежність, стояти на її боці в конфлікті з Росією і не вимагати вирішення двосторонніх проблем — історичних або освітніх», — зазначив він і наголосив, що «російська аґресія не може бути відмовкою, щоб не вирішувати двосторонніх проблем». За словами міністра, серед головних проблем у відносинах РП та України — питання історії, освіти, а також «повернення майна, в т. ч. церковного».
Він поінформував, що після візиту до Львова хоче зустрітися з Анджеєм Дудою, президентом РП, проте хороших новин у нього немає. «Хочу представити президенту те, що побачив, і те, що почув у Львові», — повідомив п. Ващиковський і додав, що рішення про поїздку в Україну в середині грудня ц. р. президента Дуда повинен прийняти самостійно, «але ситуація досить складна».
Крім цього, польська влада хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в’їзд в країну людям, котрі сповідують антипольські погляди. «Люди, котрі демонстративно носять мундири СС «Галичина», до РП не в’їдуть, — зазначив Вітольд Ващиковський. — Ті особи, які демонструють і використовують адміністративні інструменти проти Польщі, також зіткнуться з наслідками». Відтак, стосовно одного з українських чиновників розпочато процедуру заборони в’їзду в РП через його антипольські погляди. «Якщо найближчим часом вона буде завершена, ми оприлюднимо й ім’я», — запевнив він.
Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті, вважає, що одним із пояснень його неймовірної активності та радикалізації щодо України Вітольда Ващиковського є те, що його відставка дуже близька. Таким чином міністр хоче виробити собі у РП реноме великого захисника національних інтересів від ним же вигаданої «української загрози».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...