Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 18, 2019

Катерина Остапенко робить букети з пивом

Автор:

|

Листопад 02, 2017

|

Рубрика:

Катерина Остапенко робить букети з пивом

Катерина Остапенко зі своїм букетом

Полтавчанка Катерина Остапенко тримає їстівний букет із кокосами, гранатом і полуницями. Середня ціна такого — 300 грн. «Моя мама замолоду ліпила з цукру їстівні троянди, прикрашала торти. Я любила їх надкушувати. Так мені передалася тяга до творчості, — каже 22-річна жінка. Робить на замовлення букети з фруктів, овочів, алкогольних напоїв, морепродуктів, хліба і солодощів».
Три роки тому п. Остапенко переїхала із Голої Пристані Херсонської області. Навчається на стоматолога в Полтавській медичній академії. Із 30-річним Андрієм Бобровим знімають приватний будинок.
Катерина проводить до вітальні. Вона ж слугує за майстерню. Під вікном — робочий стіл, у вазі — букет із хризантем, альстромерій і гербер. Стоїть тарілка з фруктами. Поряд — холодильник. У ньому зберігає продукти для букетів.
«Усе почалося торік із весілля друзів Ірини й Олександра, — розповідає майстриня. — Хотілося незвично привітати. В Інтернеті натрапила на фото фруктового букета. Подумала: гарно і корисно. У центрі мого букета був гранат, по обидва боки — зелені та червоні яблука, розрізані апельсини. На весіллі фотосесія гостей із ним тривала дві з половиною години».
На букет жінка витрачає дві години. Спочатку миє фрукти, обдає їх окропом, щоб убити мікроби. Висушує паперовим рушником. «Складники купую на центральному ринку. Інколи доплачую за ягоди потрібного кольору чи розміру, — продовжує вона. — Спершу вибираю центральний фрукт. Він — найбільший. Компоную фрукти, потім — квіти та солодощі. Все скріплюю шпажками та скотчем. Готовий букет обгортаю плівкою, аби не потрапляв пил. Якщо є розрізані фрукти й овочі — окремо загортаю кожну деталь. Найгарніші у розрізі — гранати і кокоси».
У кімнату забігає біла песик Мілка. Хоче гратися, стрибає. Катерина зачиняє його в сусідній кімнаті. Тварина виривається.
«Отак воюємо, коли працюю з букетом, — сміється жінка. — До чоловічих найчастіше входять перець, зелень, часник, цибуля, хліб, ковбаса, сир, балик у формі троянд і листя салату. Це — закусочний букет. Нещодавно додала до такого пляшку пива і подарувала товаришеві на День медика. Він побіг додому їсти».
Ціна букету — від 120 до 500 грн. «Найпростіший містить цитрусові, фрукти, недорогі квіти і зефір, — каже Катерина. — Найдорожчий букет робила на день народження дівчині, котра приїхала з Японії. Коштував 514 грн. Там були лічі й інжир. Їх зумисне замовляла з Києва. Також сливи, персики, яблука та троянди».

Ірина Лазаренко, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...