Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Кабмін затвердив програму популяризації читання

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Кабмін затвердив програму популяризації читання

Уряд України схвалив концепцію державної програми популяризації вітчизняної видавничої продукції та читання на 2014-2018 рр. На думку її авторів, програма дасть змогу «підтримувати та розвивати культуру читання» в державі. 

Документ, зокрема, має «усунути перешкоди для поширення української книги». Він передбачає проведення моніторингу читацького попиту в бібліотеках, модернізацію державних поліграфічних підприємств і популяризацію вітчизняної видавничої продукції. Окрім того, видавництвам виділятимуть гранти для перекладу творів українських авторів іноземними мовами й зарубіжних — українською.
У підсумку уряд розраховує систематично поповнювати бібліотечні фонди, підтримувати й розвивати культуру читання, розробити та ввести у бібліотеках електронні каталоги, створити вітчизняну мережу роздрібної торгівлі видавничою продукцією та встановити обмеження торгової націнки на вітчизняну видавничу продукцію. Окрім того, заплановано створити інтернет-ресурс на базі оцифрованих фондів державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».
Згідно з концепцією, на впровадження державної програми популяризації видавничої продукції та читання знадобиться близько 550,6 млн грн. У тому числі, за рахунок державного бюджету – 272 млн грн, із місцевих бюджетів — 78,2 млн грн. Решту коштів планується залучити з інших джерел, не заборонених законодавством.
Нагадаємо, згідно з даними останнього дослідження Research & Branding Group, понад половину українців взагалі не читає книг (у цьому зізналися 50,9 % опитаних соціологами). Ті, хто читають, надають перевагу, в основному, історичним творам, детективам і жіночим романам.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply