Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 10, 2020

Інститут археографії хочуть ліквідувати

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

Інститут археографії хочуть ліквідувати

Президія Національної академії наук України (НАНУ) планує ліквідувати Інститут української археографії та джерелознавства імені Грушевського. Працівники ж закладу стверджують, що це робиться зненацька, кулуарно, без будь-яких обговорень із колективом і науковою громадськістю. 

«Загроза ліквідації інституту виникла після відходу у вічність 14 червня ц. р. Павла Соханя, його засновника та незмінного директора, члена-кореспондента НАНУ», — переконані науковці. На думку незгодних, ліквідація інституту не має під собою жодних наукових підстав. Комплексна перевірка роботи інституту, здійснена президією НАНУ 2011-го, не виявила суттєвих недоліків, про що було складено відповідний акт.
Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАНУ було створено 1991 року. Головним його завданням є виявлення та наукова публікація документальних і інших масивів джерел з історії України та її місця у світі. За 22 роки цим закладом було реалізовано десятки актуальних наукових проектів, найважливішими з-поміж яких є, наприклад, публікація фундаментальних багатотомних видань «Архів Коша Нової Запорозької Січі 1734-1775», «Універсали українських гетьманів», «Літопис УПА», «Український археографічний щорічник», повне зібрання творів Михайла Грушевського в 50 томах, Дмитра Яворницького в 20 томах, Дмитра Багалія в шести томах тощо. Учені інституту опублікували десятки якісних монографічних досліджень різних ділянок української та всесвітньої історії. Інститут співпрацює з провідними університетами й дослідницькими закладами США, Канади, Польщі, Австрії та Франції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply