Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Громадяни масово озброюються

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Громадяни масово озброюються

За статистикою Міністерства внутрішніх справ (МВС), понад 635 тис. українців володіє вогнепальною зброєю. У своєму розпорядженні вони мають 694 940 Гладкоствольних, 90 375 нарізних і 4 411 одиниць зброї комбінованого типу.

Водночас, за оцінкою Української асоціації власників зброї, у країні 2,5 млн стволів перебуває в леґальному обороті й близько 3 млн — у нелеґальному. «Останнім часом усе більше людей замислюється про купівлю зброї. Щороку кількість озброєних громадян зростає на 10—12 %», — розповів Ґеорґій Учайкін, голова ради спостерігачів асоціації. На думку Олександра Лунги, директора збройової крамниці «Сафарі», українці, коли купують зброю, створюють собі ілюзію самозахисту в неправовій державі.

У щорічному рейтинґу найбезпечніших для життя країн, який укладає австралійський Інститут економіки й світу, Україна посіла 71-ше зі 158 місць — поруч із Тунісом і Гаяною. Сусідня Румунія перебуває на 32-му місці, Польща — на 24-му, Угорщина — на 17-му. Під час створення рейтинґу було враховано кількість в’язнів у країні, статистику злочинності й інші фактори.

Як стверджують українські експерти, саме низький рівень безпеки в Україні штовхає її громадян до озброєння, а бездіяльність правоохоронців змушує їх покладатися тільки на себе. За словами п. Учайкіна, якщо на вулицях буде більше зброї, то кількість вбивств і пограбувань зменшиться, тому що зброя — голов­ний стримуючий фактор для злочинця. Натомість травматика, за його словами, — малоефективна, оскільки взимку, наприклад, не прострелить одягу, а аґресивно налаштована п’яна людина навіть не зреаґує на постріл.

Проте й збройні лобісти, і противники вважають, що хоча кожен громадянин має право купити зброю, процедура отримання дозволу на неї не має бути дуже простою. За словами психолога Влади Березянської, будь-яка зброя — символ влади над іншими людьми. «Купуючи її, люди хочуть себе заспокоїти, адже вони не знають, хто їх оточує», — зазначила вона.

А генерал-лейтенант МВС Олександр Міленін, віце-президент Федерації стрільби України, стверджує, що немає потреби в тому, щоби короткоствольну нарізну зброю міг мати кожен. «Для цього є правоохоронні органи й спеціальні служби. А іншого порядку не потрібно. Із нинішнім станом психіки наших людей дозвіл бойової зброї загрожує неправомірним її застосуванням. Говорити про це можна буде тоді, коли суспільство досягне високого рівня правосвідомості», — наголосив він. Але навіть зараз, коли короткоствольна зброя доступна для обмеженого кола людей, через неї трапляються нещасні випадки.

Також статистика фіксує чималу кількість випадків п’яної стрілянини. І все ж ентузіасти зброї вважають, що міліція, яка вказує на такі випадки, піклується не про безпеку людей, а просто не хоче поступатися фінансовою монополією на ринку охоронних послуг.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply