Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Громадянське суспільство для України

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Громадянське суспільство для України

Відомий канадський філософ, «гуру мультикультуралізму» Чарльз Тейлор висловив думку, що для побудови громадянського суспільства Україні необхідно спрямувати сили на сферу освіти. «Громадянське суспільство тримається на цивільних інституціях. У жодному разі не слід думати, що держава якимось чином може послужити початком формування громадянського суспільства. Це має починатися з інституцій», — сказав п. Тейлор.

Він вважає, що одним із можливих шляхів побудови громадянського суспільства для України є приділення уваги сфері освіти, насамперед — університетам як фундаментальній основі освіти в сучасному світі. Чарльз Тейлор упевнений, що університетський рівень ведення діалогу та дискусії може стати прикладом для спілкування між людьми. «Упевнений, що з-поміж таких інституцій університетські — якраз найбільш відкриті та вільні у своєму формуванні, вони орієнтуються на діалог і контакти з такими ж інституціями за межами країни. Важливо все — кожен процес. І я переконаний: це вже є в Україні. Можливо, просто варто звернути на це більше уваги — запрошувати з публічними лекціями мислителів, організовувати міжуніверситетські конференції. Усе це грає ключову роль у формуванні іміджу інституцій як цивільної сили, що виходить назустріч суспільству», — пояснив філософ.
Інша інституція, яка може відіграти для України вагому роль, — Церква, стверджує філософ. «Я знаю, що ситуація в Україні – неоднозначна: немає головної Церкви, що відображає ідеологію держави. І стосунки між ними — непрості. Але є безліч прикладів, коли формуванню громадянського суспільства на Заході сприяло встановлення діалогу та відображення думок різних Церков. Гадаю, в Україні це також може зіграти важливу роль», — зазначив він.
Крім того, п. Тейлор висловив упевненість у тому, що на Україну чекає велике майбутнє. «Мені здається, у нинішній геополітичній і культурній ситуації (постійні міґрації, обмін і суміш націй), у розмаїтті мультикультурального контексту (тут — й українська, і російська мови, і зв’язки зі західними та східними традиціями), у діалозі й у визнанні цього різноманіття — і є майбутнє країни», — підсумував філософ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply