Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Гірники погрожують повстанням

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Гірники погрожують повстанням

Донбаські гірники

Шахтарі Донбасу заявили про готовність повстати, якщо території Східної України перейдуть до Російської Федерації. Як повідомив Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ), тема приєднання Донбасу до Росії, яка активно просувається ополченцями, абсолютно не враховує реалій українського вуглепрому. За словами профспілкового лідера, тримати державні шахти Донбасу на плаву дозволяють дотації з бюджету. «Росія ж ще 2005 року припинила виділяти з бюджету кошти на підтримку власної вугільної промисловості», — наголосив п. Волинець.

Він зазначив, що якщо сценарій реформування вуглепрому за російським зразком лобіюватимуть і далі, гірники не залишаться осторонь. «Гірники піднімуться через місяць-два, коли перестануть отримувати зарплату. Це народ, який нічого не боїться. Сьогодні їх обдурили і налаштували проти центральної влади, але завтра люди розберуться», — наголосив посадовець.
Євген Бондаренко, голова Донецької теркому «Укрвуглепрофспілки» поділяє точку зору лідера НПГУ, але вважає, що українська влада не хоче знаходити компроміс із гірниками. «Шахтарі тримаються лише завдяки тому, що держава виконує свої функції з виплати зарплат. Якби ще не було зарплат, то шахтарі б так піднялися, що всім мало місця було б. Так, ми нічого доброго не чекаємо від Росії, але з безвиході дивимося в цей бік, адже з владою у Києві не знаходимо спільної мову».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply