Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Геловіньтеся, діточки, та не з москалями!

Автор:

|

Травень 11, 2017

|

Рубрика:

Геловіньтеся, діточки, та не з москалями!

Ото часи пішли, що вже слів бракує, щоб їх описати. Доводиться нові вигадувати. А все — через світлину, на якій зображений у футболці з написом Russia Михайло Порошенко — молодший син чинного Президента України. І справа не тільки і навіть не стільки в самому цьому інциденті. Просто він оголив незрівнянно тривожнішу проблему — Україна раз по раз зазнає поразок у пропагандистській війні з Росією. Хоча, якщо правильніше, не сама Україна. А її влада, на чолі якої стоїть той самий Петро Порошенко.

Інформація, почерпнута з мовчання
Воно часом буває значно красномовнішим, ніж море слів. Так, наприклад, як зараз, коли на галас, що завдає удару по главі держави, нема жодного офіційного реагування. Але спершу коротко нагадаємо фабулу події, складену з повідомлень у пресі.
Отже, Михайло Порошенко разом із сестрами навчається у престижному британському Concord College. Кілька світлин хлопця, що не роблять йому честі, з’явилися у соціальних мережах. У т. ч. ті, де виразно видно, що він одягнений у спортивний одяг із символікою держави-окупанта.
Відсутність офіційного реагування означає, що жоден факт не спростовано. Й одразу самі собою починають формуватися у громадські думці висновки. Прикрі для нас, вигідні супротивній стороні. І найболісніший той, що найлегший для сприйняття на обивательському рівні — мовчать, бо нема що сказати! Наступний — троє дітей президентського подружжя Порошенків таки справді вчаться у престижному (отже — дуже дорогому) британському коледжі. І найголовніший — хлопець з написом Russia на грудях справді є Михайлом Порошенком. Адже ніхто не твердить протилежного.
Є у теорії пропаганди такий прийом — не зважати на закиди, не привертати зайвої уваги і воно само вляжеться. Якщо якісь консультанти підказали Петрові Олексійовичу саме таку лінію поведінки, то вони надали йому дуже кепську послугу. Само не вляжеться, бо скандал будуть підігрівати та спрямовувати у потрібне їм русло російські пропагандисти. І цілком може статися, що згодом почне гуляти у проросійському середовищі «аргумент» приблизно такого кшталту — «бачите, навіть син Петра Порошенка поважає велику Росію, а ви її називаєте аґресором».

Геловін як рятівна соломинка
Якщо замість однієї чіткої офіційної відповіді з’являється багато приватних, та ще й на захист вчинку Михайла Порошенка, то це також програшний варіант. Бо одразу спадає на думку — замовили!
І ось уже сайт Glavcom іронізує з приводу групи блогерів, які мов змовившись (чи таки домовилися?) висунули абсолютно несподівану версію — спеціально до свята Геловіну Михайло Порошенко одягнув футболку з написом Russia, щоб зобразити темні сили. Пишуть хлопці доволі синхронно, однотипно будують аргументацію. Таким чином читачі мають повірити, що вбратися у спортивну форму російських олімпійців, це те ж саме, що загримуватися під чорта — «а що може бути пекельніше за футболку Росії?» Запитання безглузде. Відповідаємо, що ще пекельнішою є фізія Путіна. Маски такі є. Й є навіть сміливець, котрий у ній Москвою походжає. Його за це вже не раз поліція затримувала.
Врешті, всіх тих авторів ідентифікували як блогерів з «пулу Банкової». Мабуть, були для цього й раніше підстави. Тобто, знову програшний хід. Російська пропаганда зможе з нього скористатися у своїх цілях.

Невже не лячно?
Не знаю, як ви, а я ніколи б не пустила свою неповнолітню дитину навчатися у далеке закордоння. Не кажучи вже про трьох дітей, де двійко з них — дівчатка. І не тому, що це дуже дорого і для простого виборця недосяжно.
Просто, не хочеться переживати, як воно там? І це я, мало кому відома журналістка. А тут Президент держави, на території якої йде війна, присутні іноземні війська, які вбивають українців!
Тут уже не припущення треба робити, а можна без ризику помилитися твердити — спецслужби аґресора не упускають з виду президентових дітей. От тільки не треба уявляти собі це надто вульгарно, що обсіли їх із усіх боків суворі дядьки в темних окулярах. Саме так зображають на малюнках шпигунів. Найкращий агент — той, який не знає, що він агент. Доводилося читати, що у тому ж Concord College навчається чимало дітей провідних осіб російського істеблішменту. Саме їх суворі дядьки можуть використовувати, що називається, наосліп. Аби через них спробувати закладати певні тези у свідомість юних Порошенків.
Врешті є величезний арсенал технічних засобів, витончені методики маніпуляцій. Проти них дорослим і досвідченим встояти не вдається. То що говорити про незміцнілі характери та ранимі душі дітей! Їх можуть спровокувати, видати небезпечний вчинок за безвинну гру. А потім усе це обернути на скандал. Не вірите, що це можливо? Гляньте на фотографію, яка облетіла масу інтернет-порталів України!
Тому краще триматися від усього цього якнайдалі. А особливо у забавах на кшталт Геловіна. Бо воно погано закінчується.

Назвати жуків фашистами
Що це, врешті, за така пропагандистська війна, де ми лише відмовчуємося або кволо відбиваємося. Тут треба самим атакувати. Рішуче та дошкульно. У Радянській армії був такий військовий фах — спецпропаганда. Розгорнуто цей термін означав дезорганізацію та розлад військ і населення супротивника. Росіяни діють зараз саме так. Вони безцеремонно окупували мільйони українських мізків. Тому слід не просто прийняти виклик, а й стрімко атакувати. І врешті — перемогти. Бо це ж ми ведемо справедливу війну, тому правда за нами!
Цьогорічне святкування 9 травня продемонструвало нам приклад теми, правильно спрямувавши яку, можна досягти значного ефекту. Йдеться про так звану георгіївську стрічку, що її російська пропаганда не лише зробила символом «героїзму радянського народу у Великій вітчизняній війні». Ця маленька двоколірна смужечка стала ще й ідентифікаційною міткою та предметом, що провокує ворожнечу та розкол поміж громадян України.
Тож під час масових акцій до Дня перемоги над нацизмом траплялися учасники з георгіївськими стрічками. Правоохоронці або вимагали прибрати цю атрибутику без пояснень, або проводили так звану профілактичну бесіду, де основним аргументом було «не можна і все». Чулося й таке: «Зніміть, бабусю, це для вашої ж безпеки!». Тобто, поліціянт визнає, що не здатен захистити літню жінку від молодика, котрий може бути як нашим радикалом, так і московським провокатором. А потрібно зробити, щоб люди самі не хотіти одягати ці стрічки!
Вони прийшли в Україну з Росії. І не самі. Їх почали присилати цілими стосами ще років десять тому. Найімовірніше, вже тоді був створений і презирливий мем — «колорадські жуки». І саме під нього підібрали ці смужки. Та й почали потроху впроваджувати, закладати у свідомість, що це — символ чогось великого. А великою тут була хіба брехня.
Символом радянського ці стрічка не може бути за визначенням. Бо георгіївські нагороди були запроваджені ще у царській Росії. Ще георгіївськими стрічками послуговувалися ненависні більшовикам білогвардійці. А у тій війні, яку компартійна історіографія називає «Великою вітчизняною», георгіївські стрічки були тісно пов’язані з російськими колаборантами з Російської визвольної армії. Її очолював генерал-перекинчик Андрій Власов. А сама вона воювала на боці нацистської Німеччини. Тобто, була фашистською.
Відтоді термін «власовці» є вкрай негативним. Це зашито у свідомість ще радянською пропагандою та міцно там сидить. Назвавши колорадським жуком чоловіка з георгієвською стрічкою, ви викличете у нього вперте бажання носити її далі. Ображене самолюбство стимулюватиме пошуки аргументів «за». А от бути подібним до власівця-нациста не захоче ніхто.
Ось так російська пропаганда нав’язала нам свій Геловін із огидними масками. Вже давно настав час їх одну по одній зривати.

Мирослава Колядинська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...