Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Гайда в УПА!

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Гайда в УПА!

2 лютого 2012 року в м. Моршині Львівської області Спілка української молоді (СУМ) в Україні провела акцію «Гайда в УПА!», під час якої мешканці та гості міста мали змогу сфотографуватися в одностроях Української повстанської армії. Спеціально для проведення акції був виготовлений банер з отворами для облич, який установили біля пам’ятника Тарасові Шевченку. На плакаті було зображено трьох повстанців (серед них — одна дівчина) зі стрілецькою зброєю в руках.

Перехожих запрошували безкоштовно сфотографуватися «в лавах УПА», усім зацікавленим роздавали літературу про український визвольний рух. Після фотосесії в людей запитували адресу електронної пошти, на котру згодом буде надіслано посилання на сторінку зі знімками. В акції взяло участь близько 100 охочих.

Попри сильний холод люди активно обговорювали процес зйомки та висловлювали свої думки. «Акція є неординарною — не просто роздаються брошури й газети, а великий ефект має візуалізація. Можна справді на хвилинку перевтілитися в повстанця, — поділився враженнями пан Сергій, один з учасників акції. — А оскільки зараз мороз, і на фото повстанців також зображено в зимову пору року, це надає особливої реалістичності знімкам».

«Я вважаю, що є історичні події, які заслуговують на вшанування. І це особливо цікаво для тих, хто живе там, де все це відбувалося. Разом із тим, гості міста теж зі задоволенням фотографуються та хочуть більше дізнатися про повстанців, — розповіла Людмила Михайлець, одна з організаторів акції. — Нова генерація повинна пам’ятати свою історію, і лише таким чином ми зможемо сформувати цілісний український менталітет». Тетяна, учасниця акції, додала: «Такі заходи є дуже важливими, і хочеться бачити їх більше, оскільки історія із часом забувається, а вони спонукають пам’ятати про героїв». Таким чином, незважаючи на морози, акція пройшла вдало, про що свідчать щасливі обличчя організаторів і 70 отриманих фотографій.

Інформаційна референтура СУМ в Україні

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply