Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 18, 2019

Дитяча книга про Голодомор

Автор:

|

Жовтень 27, 2011

|

Рубрика:

Дитяча книга  про Голодомор

В Україні вийшла перша дитяча книга про Голодомор 1932—1933 рр. Як повідомили в Центрі досліджень визвольного руху, це — збірка художніх творів для дітей «Зернятко надії», прозові та поетичні твори з якої, відібрані за участі педагогів, психологів-консультантів, допоможуть юному поколінню дізнатися про Голодомор 1932—1933 рр. і зрозуміти, які страшні часи пережив наш народ.

«Ця збірка — спроба допомогти дорослим провести дитину через той період, не травмуючи її психіки жахливими подробицями й не досяжними для дитячого розуміння поняттями. Ми спробували підшукати зрозумілі для дітей образи, відповідні слова та жанри для різного віку. Також ми намагалися підійти до цієї трагедії з оптимістичної позиції, щоби в дитячих серцях не виникало розчарування й відчаю, щоби кожен знав, що його доля — у його руках», — зазначила Людмила Юрченко, упорядник збірника.

Твори розраховано на різний вік — від дитячого садка до середньої школи. Перший розділ книги застосовує принципи казкотерапії: автори вводять маленького читача в країну звичних для нього казкових героїв, аби діти прагнули скористатися позитивним досвідом персонажів і знайти власні життєві стратеґії.

Як зазначають укладачі, дитина, позбавлена надії, утрачає здатність боротися, при цьому різко послаблюється її потенціал у досягненні успіху. Тому, порівнюючи себе з головним героєм, який демонструє любов до ближнього, допомагає нужденним і проявляє милосердя, юний читач засвоює гарний приклад поведінки в непростих ситуаціях. Проект підтримали письменники з усієї України та діаспори.

Софія Гензьора

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...