Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Для залучення туристів на Львівщині збудують ковбойське містечко

Автор:

|

Вересень 19, 2018

|

Рубрика:

Для залучення туристів на Львівщині збудують ковбойське містечко

У селі Грабівниця Старосамбірського району Львівської області з населенням близько 300 мешканців вирішили розвивати туризм. Для цього у селі планують збудувати ціле туристичне містечко. Про це розповів Петро Куляс, голова Новоміської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), куди входить Грабівниця.
Проект «COWBOYky: Український дикий захід» реалізовується у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання». Вартість проекту — 1 млн EUR, із яких 900 тис. EUR виділяє Європейський Союз (ЄС), а 100 тис. EUR — бюджет ОТГ. Ці гроші планують витратити на підведення комунікацій, розробку проекту і деякі об’єкти туристичної інфраструктури. «У гонитві за унікальною нішею на ринку туристичних продуктів ми дійшли висновку, що нам потрібно обернути свої, так би мовити, недоліки (віддаленість від основних автошляхів та обласного центру, відсутність історичних пам’яток, кепський стан доріг та іншої інфраструктури) на переваги. Вважаємо, що ідея періоду американського Дикого Заходу є ідеальною для створення унікального туристичного продукту й об’єднання його з місцевою культурою бойків», — розповіли представники громади.
Основна локалізація проекту буде на території колишнього колгоспу у с. Грабівниця, розташованому за 3 км від центрального в ОТГ с. Нове Місто, і за 4 км від кордону з Польщею.
Петро Куляс каже, що вже ведуть перемовини з інвестором для будівництва готелю приблизно на 100 місць. Готуються різноманітні туристичні маршрути: історичний — для ознайомлення з краєм і сусідніми селами, активний пригодницький, а також сільськогосподарський. Туристів возитимуть на сироварню, пасіку, парники, пекарню, сушарню для овочів і фруктів, майстерню морозива. На цих об’єктах відвідувачі побачать, як виробляється продукція, зможуть відвідати майстер-класи і дегустувати та придбати натуральні продукти.
Родзинкою проекту буде стилізований під ковбойський паровий локомотив із двома вагонами, який возитиме туристів із Самбора до Грабівниці. 50-кілометрова мандрівка триватиме близько двох годин. Також буде створений туристично-інформаційний центр, зареєстрована місцева торгова марка «COWBOYky», розроблений дизайн бренду і відповідна продукція.
Для залучення у розвиток реґіону місцевого населення, яке потерпає від безробіття, планують відкрити Школу місцевого економічного розвитку. У ній навчатимуть молодих людей, яких після цього працевлаштують у туристичному секторі та дотичних до нього. Новоміська ОТГ розраховує створити у рамках проекту щонайменше 50 нових робочих місць.
«Більше того, ми плануємо залучити місцеве населення до виробництва та постачання продукції, необхідної для туристичного сектора: овочі, фрукти, м’ясо-молочна продукція; постачання молока для сироварні», — запевнили в ОТГ.
Таким чином місцева влада хоче підняти реґіон і залучити до його розвитку місцеве населення. Щоправда, без обласної допомоги тут не обійтися: до Старосамбірщини доїзд ускладнений поганими дорогами. Частина дороги Добромиль-Нагірне, яке проходить через Нове Місто, вже відремонтована. Новоміська ОТГ сподівається, що відремонтують й інші напрямки. Тішить те, що в планах є будівництво нового пункту пропуску через кордон із ЄС у Нижанковичах. Це також сприятиме розвиткові туризму у реґіоні. Існуючий перехід у Смільниці розташований за 30 км від запланованого об’єкту туризму.

Орися Шиян, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply