Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Діти страждають від стресу

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Діти страждають від стресу
Олександр Хуг

Олександр Хуг

Школярі на окупованих територіях Донецької та Луганської областей страждають від стресу, викликаного збройним конфліктом, а на окуповані території завезли російські підручники. Про це розповів Олександр Хуг, заступник керівника Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі. За його словами, спостерігачі відвідали кілька шкіл із обох сторін лінії зіткнення. Багато шкіл після руйнування вже відремонтовані.
Посадовець зазначив, що залишається загроза для дітей, тому що по обидві сторони лінії зіткнення є багато снарядів. «Кількість дітей, котрі відвідують школи, дуже сильно зменшилася порівняно з даними минулого року, особливо в районах біля лінії зіткнення, де спостерігаються сильні обстріли», — сказав п. Хуг. За його словами, в підконтрольному уряду України Золотому директор школи № 14 повідомив, що тільки 12 учнів зараз вчаться, а до конфлікту було 65.
На окупованих територіях у Куйбишевському районі Донецька спостерігачі зустрілися зі заступником голови «районної адміністрації», котрий повідомив, що три з 17 шкіл і шість із 20 дитсадків тут не працюють, тому що були зруйновані в результаті обстрілів. «Ми також спостерігали збільшення мілітаризації в повсякденному житті дітей. Спостерігачі моніторингової місії бачили озброєних людей, котрі патрулюють дитячий майданчик у Горлівці, яка перебуває під контролем «Донецької народної республіки», — сказав заступник керівника моніторингової місії.
За його словами, для того, щоб діти могли потрапити до школи, необхідно пройти пропускні пункти з озброєними людьми. «Вчителі кажуть, що діти страждають від стресу, викликаного цим конфліктом, а в деяких районах, які перебувають під контролем терористів, спостерігачам сказали, що підручники поставляються з Російської Федерації», — сказав п. Хуг.
Він також зазначив, що мова викладання в школах по обидві сторони лінії зіткнення змінюється. У школах на українській території відбувається перехід здебільшого на українську мову навчання, тоді як на окупованих територіях, навпаки, українську мову викладання змінюють російською.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply