Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Дії польського сейму об’єднали «свободівців» і комуністів

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

Дії польського сейму об’єднали «свободівців» і комуністів

Польський парламент — сейм — зайнявся українським питанням. Наприкінці березня 25 його депутатів створили міжфракційну групу в справах кресів, кресов’яків і спадщини східних земель давньої Речі Посполитої. Більшу частину групи складають депутати-вихідці або нащадки вихідців із колишніх Поліського, Волинського, Львівського, Тернопільського і Станіславського воєводств, а очолює її мажоритарник із Вроцлава (куди переселили більшість львівських поляків) Ярось Міхал, що належить, до речі, до правлячої партії «Громадянська платформа», лідерами якої є президент Броніслав Коморовський і прем’єр Дональд Туск.

У групи – два основних завдання: підтримка поляків на територіях «східних кресів» (тобто західної України, західної Білорусі та частини Литви) і відновлення історичної пам’яті. Останнє, на думку ініціаторів, є вкрай необхідне, адже «сліди польськості зникають через організовану діяльність спадкоємців бандерівщини й українських націоналістів». Із метою відновлення історичної пам’яті депутати планують провести низку заходів до 70-річчя «волинської різанини» (березень-липень 1943 року), улаштованої ОУН-УПА, жертвами якої начебто стало 50 тис. поляків.
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» відреагувало на це повідомлення доволі обережно. «Узагалі-то, на подібні речі повинна відповідати влада. Але якщо вона мовчить, реагувати будемо ми, — сказав народний депутат Ігор Мірошниченко. — Проте варто подивитися, про що саме піде мова. Якщо про те, щоби вшанувати пам’ять жертв з обох сторін, то ми це вітаємо. Але коли буде підніматися питання кресів, питання територіальної цілісності України, ми згадаємо про «пацифікацію», котру влаштовували поляки українцям і яка стала причиною Волинської трагедії. Тоді й скажемо своє слово».
Прикметно, що не дуже відрізняється щодо цього й позиція комуністів. «Ми вивчимо це питання, зазначив народний депутат Олександр Голуб. — Безумовно, крапки над «i» повинні бути поставлені, і не підлягає сумніву, що Волинська трагедія була ґеноцидом польського населення з боку українських націоналістів. Однак і польські злочини проти українців також не можна забувати».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply