Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Де навчають найкраще

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Де навчають найкраще

Олександр Роднянський-молодший

Рейтинґ лідерів у освітній системі оприлюднила Організація економічного розвитку та співпраці (ОЕРС). Загалом п’ять перших місць посіли азійські системи освіти. Найгірший результат демонструють країни Африки. Перше місце – у Сінґапуру. На другому – опинився Китай. Третьою країною з ефективною шкільною освітою стала Південна Корея. Четвертою та п’ятою йдуть Японія й Тайвань. Серед європейських країн найвищий показник і шосте місце отримала Фінляндія. Українська система шкільної освіти опинилася на 38-й сходинці. Найнижчий, 76-й щабель, віддали Ґані.

Аналіз шкільних систем освіти ґрунтувався на результатах тестів із математики та науки у 76 країнах. Андреас Шлейхер, директор ОЕРС із питань освіти, вважає, що порівняння країн демонструє зв’язок між ефективністю освіти й економічним розвитком. «Ідея полягає у тому, щоби дати змогу різним країнам — і бідним, і багатим — порівняти себе зі світовими лідерами у питанні освіти, побачити свої сильні та слабкі аспекти і переконатися, що економічне зростання залежить від покращення якості освіти», — пояснив він.
Також експерти склали список із 800 найкращих університетів світу за 2014/15 рр. Вищі навчальні заклади (ВНЗ) з усіх куточків світу порівняли у рейтинґу QS World University Rankings за чотирма критеріями, які найбільше цікавлять майбутніх студентів: дослідження, викладання, працевлаштування та міжнародні перспективи. Найпрестижнішим та найкращим університетом назвали американський Массачусетський технологічний інститут. Другим став британський Кембридж, на третьому місці опинився Імперський коледж Лондона. Ще один американський вищий навчальний заклад — Гарвард — став четвертим, п’яту позицію окупував Оксфорд. До переліку найкращих університетів планети увійшло й шість українських ВНЗ: Національний університет імені Тараса Шевченка посів 421 місце; вперше у рейтинґу й одразу на 481-й позиції виявився Харківський національний університет імені Н. Каразіна; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» став 551-м; ще один новачок у рейтинґу — Сумський державний університет — посів 651-те місце; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Донецький національний університет поділили 701-шу сходинку рейтинґу.

Євген Клен

До слова
Сина українського кінопродюсера Олександра Роднянського відзначили у Принстонському університеті — одному з найстаріших і найвідоміших університетів США. Він отримав премію «Викладач року». Її щороку вручають працівникам за внесок у розвиток наукової бази дослідницького університету та досягнення у методиках навчання студентів. У дипломі вказано, що Олександра Роднянського-молодшого нагороджено «за відданість навчанню і науковому досвіду».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...