Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Буквар — за 500 грн!

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Буквар — за 500 грн!

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти й науки, молоді та спорту України (МОН) уклав низку угод на видання підручників на загальну суму 86,15 млн грн.

16 видавництв має на­друкувати 5,58 млн книжок до листопада ц. р. Найдорожчим виявився «Буквар. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням польською мовою. 2-й клас». Підручник вийде накладом 226 примірників, кожен із яких коштуватиме 508 гривень. Серед авторів книги — Ольга Хорошковська, мати першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського.

Нагадаємо, що у квітні ц. р. МОН уже замовляло підручники її авторства — «Математику» для 1-го класу для шкіл із польською мовою навчання. Тоді підручник п. Хорошковської також виявився найдорожчим у переліку замовлених книжок. Наклад зі 302 примірників коштував 153 тис. грн, тобто 506 грн — за книжку.

Нові букварі коштують дорожче за інші підручники, які видаються аналогічними тиражами. Київський національний музей російського мистецтва у березні ц. р. замовив видання книги «Врубель і Київ» накладом 1 000 примірників. Книга має 430 сторінок матового паперу, її тверда палітурка та вставки мають тиснення золотом, кожна книжка пакується в індивідуальну

вакуумну упаковку. Попри це «Врубель» обійшовся у 150 грн, тобто на 50—60 грн дешевше, ніж букварі Хорошковської для шкіл із румунською й угорською мовами навчання по 202 і 216 грн при накладі близько 1 000 примірників.

Цього року МОН також замовило для першокласників підручники співавторства Ольги Хорошковської для шкіл із молдовською і польською мовами викладання по 496 і 647 грн. Тоді відомство виправдовувало високу ціну букварів невеликим накладом.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply