Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 27, 2020

«Азовець» — патріотизм і побратимство змалечку

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

«Азовець» — патріотизм і побратимство змалечку

Азовець

Уже другий рік поспіль в Україні з ініціативи Азовського руху діють чотири табори військово-патріотичного спрямування у різних містах країни. У Харкові, Чернігові, Черкасах та Києві батьки мають змогу на два тижні без побоювань віддати своїх чад на виховання професійним виховникам та інструкторам. Вони навчають дітей військовій науці, медицині, розвивають фізичні сили та навики малечі, а також виховують патріотизм і любов до рідної країни.

Бійці-педагоги
Перший із таких таборів торік відкрився у Київській області. Ще учорашні бійці полку «Азов», котрі мають педагогічну освіту та досвід роботи з дітьми, втім через поранення не можуть далі воювати на фронті, вирішили свої знання передавати молодому поколінню українців. Ініціатива переросла у плідну працю, результатом якої став військово-патріотичний табір «Азовець».
Андрій Антипов — директор військово-патріотичного табору, голова Центру «Патріот України», колишній боєць полку «Азов» із позивним «Вчитель» став одним із ініціаторів і натхненником «Азовця». Основною метою з самого початку, каже він, було шалене бажання виховувати патріотів. Так зародилася сама концепція виховно-патріотичного табору.
«Упродовж літа — з червня і до кінця серпня нам вдається провести шість змін у таборі. Приймаємо дітей від семи до 18-ти років. Таборові зміни тривають 12 днів. Неочікувано, але ще навесні батьки стають у величезні черги, щоб віддати на виховання в «Азовець» своїх діточок. Перший рік таборування показав неабиякі результати: діти після табору стали організованіші, а свідомі батьки тепер точно знають, куди краще й ефективніше віддавати своїх дітлахів у період літніх канікул, що починаються у червні, а за два місяці проводиться активна робота з набору дітей. Черги чимраз зростають, а кількість дітей, які відпочивають у таборі за зміну, невпинно б’є рекорди. За два роки існування табору, в «Азовці» пройшли «школу виживання» майже тисяча українських дітлахів. А цього річ навіть 15-річна громадянка Німеччини стала вихованкою табору. Її батьки спеціально привезли, аби дівчинка вивчила українську мову та добре знала історію нашої країни. Навчатися не завадив навіть мовний бар’єр. Навпаки, вже за кілька днів 15-річна німкеня адаптувалася та непогано вивчила багато українських слів, аби зазнайомитись і спілкуватися зі своїми однолітками», — розповідає «Вчитель».
Вихованцями табору «Азовець» здебільшого є діти бійців полку «Азов», Збройних сил і Національної гвардії України. Для них діють знижки. Хоча багато є й дітей не військовослужбовців, але батьків, котрі твердо вирішили, що хочуть, щоби їхні нащадки виховувалися у патріотичному руслі.
Інструкторами та виховниками є переважно колишні бійці полку «Азов» та активісти Цивільного корпусу. В таборі вони працюють абсолютно безкоштовно. Більшість із них мають педагогічну освіту, а хтось уже й минулорічний досвід роботи в «Азовці». Та однозначно, що всі знають і використовують ефективний підхід до дітей, адже всі вихованці після табору повертаються до рідних до домівок не лише з гарними враженнями, а й новими знаннями й уміннями.
До речі, щодо ціни на путівку на табір, то цьогоріч вартість несуттєво зросла, через збільшення масштабів самого відпочинкового табору та введення нових дисциплін для виховання. Діти їздять на екскурсії, ходять у походи, відвідують музеї тощо. За 12 таборових днів, де з дитиною працювали кращі виховники й інструктори у руслі патріотичного виховання батьки цього року платили 2,8 тис. грн. Це, каже, «Вчитель» без урахування заробітної платні для інструкторів на таборі. Адже працюють вони на волонтерських засадах. Основна сума припадає на дорогу, харчування, реманент та одяг для дітей. Кепки, футболки, військова форма, значки, різноманітні аксесуари із символікою табору «Азовець», які після відпочинку залишаються на пам’ять вихованцям.

Програма табору розроблена з урахуванням потреб дитини
Над вихованням дітей у таборі «Азовець» працюють четверо інструкторів і до десяти виховників, залежно від кількості роїв (загонів). Діти в роях гуртуються за віком, а не за статтю. Тобто хлопці та дівчата одного віку увесь таборовий заїзд проводять пліч-о-пліч, допомагаючи один одному. Проживають і ночують вони, звісно ж, в окремих наметах. Хлопці допомагають впоратися з військовими дисциплінами, дівчата підказують багато потрібного в медицині. Таке спілкування дітям необхідне, вони звикають один до одного, починають приятелювати, тут зароджується взаємодопога. За ними завжди спостерігають виховники й інструктори.
Смуга перешкод, медицина, катання на бойових машинах, лекції з історії, екскурсії на базі полку АТЕК, на летовищі, а також екскурсія Києвом — так проводять свої кращі за літо 12 днів дітлахи у таборі. Вільної хвилинки на байдикування вихованцям фізично бракує. Адже програма розроблена так, аби діти були увесь час зайняті.

Таборові відзнаки — найкраща мотивація для дітей
Наприкінці кожної зміни вихованці табору «Азовець» здають заліки «Азов-Спартан» та отримують спеціальні значки. За кожну дисципліну, якщо дитина її здала, отримує відповідний нагородний значок. Така система заохочень дуже мотивує дітей, примушує їх ставати кращими, організованішими, відповідальнішими.

«Азовець» дає не лише знання й уміння, а й цінності
«Азовець» — це в першу чергу, виховний табір. Тут справді виховують характер, прагнення ставати кращим щодня, допомагати іншим. І якщо діти у десять років цього ще не до кінця розуміють, то мають розуміти батьки, котрі хотіли б бачити своїх дітей із міцним характером, цінностями, які плекають кожен азовський інструктор і виховник. Під час щоденного спілкування з досвідченими педагогами дитина вбирає безліч знань про природу, навколишній світ, про сучасні досягнення, історію, культуру, про довійськову підготовку, а що найголовніше, — загартовує свій дух і волю. Усі ці знання діти здобувають у колі однодумців у формі грі без зазубрювання й утоми.

«Азовець» — друзі на все життя
Найголовніше, що «Азовець» — це друзі на все життя. Адже діти стільки разом пережили, створили, пройшли! У них — спільні жарти та спільні спогади. Це — побратимство змалечку! Коли взаємодопомога та міцне плече таборового друга робить дитину відкритішою, відповідальнішою та навіть мужнішою.
Коли літо закінчується, виховними й інструктори працюють на іншому фронті своєї діяльності. У рамках роботи центру «Патріот України», учорашні бійці «Азову»-педагоги займаються вихованням підлітків і студентів віком від 15 до 21 років. Тобто під час навчального періоду в університетах, коледжах, технікумах активісти проводять уроки мужності, вишколи, лекції, екскурсії, заняття з медичної підготовки, демонструють фільми патріотичного спрямування, а також організовують живе спілкування з бійцями полку «Азов».

Наталка Коцкович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply