Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

35% українців хотіли б еміґрувати кудись за кордон

Автор:

|

Жовтень 05, 2017

|

Рубрика:

35% українців хотіли б еміґрувати кудись за кордон

Бажання виїхати за кордон назавжди виявило 35 % українців, однак, 61 % не мають наміру еміґрувати. Ще 4 % не визначилися. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинґ» у вересні ц. р. За даними соціологів, порівняно з 2016 роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання, зросла з 30 % до 35 %. Найбільше бажаючих еміґрувати на заході України, їх 41 %. На півдні таких 34 %, у центральній Україні — 33 %, а на сході — 33 %.
Соціологи виявили вікові та соціальні особливості потенційних еміґрантів. Серед молоді (18-35 років) кількість тих, хто бажає переїхати на постійне місце проживання за кордон, — 54 %. Натомість серед старшого покоління таких лише 19 %. Дещо більше тих, хто прагне еміґрувати, серед осіб із вищою освітою та заможних. Водночас серед тих, хто працював за кордоном, кількість потенційних міґрантів менша, ніж серед тих, хто лише бажає знайти за кордоном роботу. Адже вони вже знають, що там не все медом помазано.
Найчастіше серед причин, які спонукають думати про еміґрацію, українці називали сподівання отримати кращі умови для життя (64 % опитаних). Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїхати в іншу країну назвали 34 %, відсутність достойної роботи в Україні — 23 %, бажання отримати кращу освіту — 12 %. Менше 10 % вказали причинами відсутність безпеки в Україні, можливість отримати краще медичне обслуговування, кращі умови ведення бізнесу, бажання самореалізації, сімейні обставини.
Реальний досвід роботи за кордоном мають лише 14 % респондентів. Тим часом 44 % опитаних виявляють бажання працювати за кордоном. У реґіональному розрізі у цьому питанні різниця несуттєва. Водночас помітна суттєва різниця у вікових категоріях: серед молоді бажаючих отримати роботу за кордоном 68 %, серед осіб середнього віку — 52 %, а серед найстарших — 20 %.
Основною мотивацією працювати за кордоном є вищий рівень зарплати в інших країнах, це зазначили 72 % опитаних. Молодь більше за інших хоче отримати роботу через бажання реалізації як фахівця й отримання досвіду у міжнародних компаніях, найстарші — через кращий соціальний захист за кордоном.
У Німеччині хотіло б працювати 37 % опитаних, у Польщі — 26 %, США — 22 %, Канаді — 21 %, Чехії — 16 %, Італії — 15 %, Великої Британії — 14 %, Франції та Швеції — по 12%, Ізраїлі — 11%, Іспанії — 9 %, Нідерландах — 7 %, у Росії — 6 %.
При цьому 44 % опитаних заявили, що не мають жодних шансів поїхати у майбутньому на роботу за кордон. 30 % оцінили свої шанси отримати роботу за кордоном як незначні, і лише 17 % — як значні. Найоптимістичніше свої перспективи отримати роботу в інших країнах оцінила молодь.
У респондентів також запитували, чи повернулися б вони в Україну, якби мали постійну роботу за кордоном. 65 % опитаних відповіли ствердно. Не повернулися б 23 %. Найменше тих, хто заявив, що не повернувся б в Україну серед мешканців заходу (17 %), найбільше — серед жителів сходу та півдня (по 27 %). У центрі таких — 23 %.

Юлія Поліковська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply