Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Румунія «купує» людей паспортами

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Румунія «купує» людей паспортами

Уже з півроку в молдовських селах Західного реґіону триває колотнеча: заїжджі емісари закликають місцевих мешканців визнати себе румунами під час всеукраїнського перепису. До зміни національного самовизначення людей підштовхують пільговою видачею румунських паспортів, які відкривають можливості до безвізового пересування країнами Європейського Союзу (ЄС).

Прості селяни, не обтяжені надмірним пат­ріотизмом, у власній румунізації вбачають лише вигоду. «Без усіляких 5 тис. EUR будемо їхати в Італію», — кажуть окремі люди, що звикли мандрувати Європою в пошуках заробітку. Вони визнають: заради отримання паспорта країни ЄС ладні записатися румунами під час наступного перепису населення України. Місцеві жителі розповідають, що в прикордонних селах уже третину населення складають громадяни сусідньої держави. Оголошеннями про видачу румунських паспортів щодня завішують усі дошки та паркани.

У Чернівецькій області зараз проживає майже мільйон людей. Найбільшу частку складають українці — 75 %. Етнічна група румунів — 12 %, молдован — 7 %. Та в офіційних документах Румунської республіки вказано, що на Буковині вже мешкає 20 % румунів. Арифметика — проста: молдован прирівняли до румунів фактично через румунізацію молдовських шкіл.

У сусідній державі досі не можуть змиритись із утратою Романії Маре — Великої Румунії. На торішньому міжнародному Форумі румунів прем’єр цієї країни відкрито заявив про етнічні претензії до сусідніх країн: мовляв, закордонні румуни мають право бути визнаними румунами, незалежно від того, що носять такі історичні румунські назви, як молдовани, арумуни, істрорумуни або валахи.

Зазвичай толерантні молдовські товариства Буковини тепер закидали скаргами інстанції в ЄС і Міністерстві закордонних справ (МЗС) України. На їхню думку, під прикриттям різних акцій у селах насправді ведеться ксенофобська політика знищення молдовського етносу. В Україні хоч і заборонене подвійне громадянство, ні покарати його власників, ані позбавити громадянства — неможливо.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply