Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Росія вимагає три мільярди

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Росія вимагає  три мільярди

Міністерство оборони (МО) Російської Федерації (РФ) вимагає стягнути з Кабінету Міністрів України 3 млрд 239 млн грн. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва, який узяв до розгляду позовні вимоги російського відомства та залучив як третю сторону Державну казначейську службу України. Також третьою особою в цій справі є промислово-фінансова корпорація «Єдині енерґетичні системи України» (ЄЕСУ).

Як зазначено в документі, позовні вимоги МО РФ були отримані 27 серпня ц. р. У засіданні, що відбулося 5 вересня, суд перейшов до розгляду справи по суті, заслухавши пояснення сторін. Представники відповідачів заявили клопотання про перенесення розгляду справи, яке суд задовольнив. Розгляд позову російського відомства відкладено.

Раніше Служба безпеки України (СБУ) порушила карну справу проти Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією. «Зокрема, п. Тимошенко обвинувачується в тому, що як президент і фактичний власник корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем’єром Павлом Лазаренком учинила замах на розтрату коштів державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом покладення на Кабінет Міністрів зобов’язань приватної корпорації ЄЕСУ перед МО РФ на суму 405,5 млн USD», — повідомив Іван Дерев’янко, керівник Головного слідчого управління СБУ. У середи­ні минулого року МО РФ надсилало Кабміну України лист із вимогою погасити борг ЄЕСУ на суму 405,5 млн USD. Пізніше в пресі був оприлюднений лист Олександра Лавриновича, міністра юстиції України, у якому мова йшла про те, що Міністерство фінансів не має жодної інформації, яка би засвідчувала надання державних ґарантій за зобов’язаннями корпорації ЄЕСУ.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...