Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

П’ять країн — про асоціацію з Україною

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

П’ять країн —  про асоціацію з Україною

Швеція, Велика Британія, Польща, Чехія та Німеччина вважають процес підписання й ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС заблокованим через стан демократії в українській державі. Міністри закордонних справ: Швеції — Карл Більдт, Великої Британії — Вільям Гаґ, Чехії — Карел Шварценберґ, Польщі — Радослав Сікорський, Німеччини — Гідо Вестервелле — написали відкритого листа, опублікованого в New York Times 4 березня.У ньому вони вказують, що п’ять років тому, 4 березня, коли Україна та ЄС почали перемовини щодо угоди, очікувалося, що зараз мали би розпочатися підписання та ратифікація цієї угоди.

«Сьогодні ми зайшли в глухий кут у процесі асоціації. Тоді як перемовини щодо Угоди про асоціацію було успішно завершено в грудні 2011 року, подальший шлях — через підписання і ратифікацію цього документа — фактично заблокований діями України. Причина — проста: події двох останніх років в Україні змушують нас поставити під питання відданість Києва фундаментальним цінностям, які передбачено як угодою, так і нашими відносинами в ширшому сенсі», — сказано в листі.

Дипломати зазначають, що після перемоги Віктора Януковича на виборах 2010 року Україна прийняла амбітну програму реформ, спрямованих, головним чином, на стимулювання економічного зростання, пом’якшення наслідків фінансової кризи та встановлення в країні курсу на зміцнення зв’язків із ЄС. Однак, на думку європейських фахівців, нинішній стан демократії в Україні змушує їх тривожитися. Вони звернули увагу на тиск із боку влади на мас-медіа, на громадянське суспільство і висловили стурбованість судовими процесами щодо представників української опозиції — екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

«Ці процеси мають ознаки політично мотивованого та вибіркового правосуддя. На думку незалежних експертів, вони проводилисяі без дотримання принципів верховенства права й прав людини», — зазначено в листі. Міністри п’яти країн ЄС наголосили, що майбутні вибори до Верховної Ради будуть індикатором стану демократії в Україні, і наголосили на необхідності забезпечення участі в них усіх представників опозиції.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply