Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Протести тривають

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Протести тривають

Учасники голодування під Українським домом у Києві вимагають від опозиції виключити зі своїх лав нардепів, які сприяли ухваленню мовного закону. Про це йдеться у відкритому листі протестувальників до лідерів опозиційних парламентських партій. У цьому документі вони зазначають, що 6 липня лідери опозиційних партій «покинули поле бою біля Українського дому» й «залишили долю української мови на милість Литвина та Януковича», хоча просування закону про мову не зупинено остаточно.

«Партія реґіонів активно організовує «підтримку» закону Колесниченка­—Ківалова в реґіонах. Щодо протестних дій порушено карні справи. Опозиційні політики роз’їхалися ділити списки й округи, — зазначають голодувальники. — Опозиційні лідери повинні зробити висновки та розпочати роботу над помилками».

А тим часом карети швидкої медичної допомоги продовжують забирати з-під Українського дому учасників голодування, у яких погіршився стан здоров’я. Після Ганни Ющенко й Анатолія Пікуля 12 липня шпиталізували Катерину Аврамчук. Після обіду забрали Ольгу Довганюк. Про це повідомив Юрій Барабаш, учасник акції. «Її забирає «швидка». Стало погано, — уточнив хлопець. — Повезли на Багговутівську в обласну лікарню. До лікарів «швидкої» піді­йшов Анатолій Ключник, представник Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві й дуже цікавився, куди її повезуть, який її стан тощо. Але лікар відмовилася повідомити йому цю інформацію, незважаючи на те, що той почав погрожувати широким резонансом».

А вранці 15 липня «швидка» забрала Сергія Свідзинського, колишнього студента Києво-Могилянської академії. Попри те, що той уже не вчиться в цьому навчальному закладі, його долею опікується президент «Могилянки» Сергій Квіт, який відвіз хлопця в ту ж лікарню, де наразі перебуває Оля Довганюк. Самопочуття інших голодувальників наразі нормальне.

Проти захисників мови за фактами порушення громадського порядку вже відкрито п’ять карних справ. Учасники протесту проти мовного закону стверджують, що міліція не реаґує на провокації, а можливо, і сприяє діям провокаторів. «Провокатор, підійшовши впритул до Сергія Архипчука (режисер, лауреат міжнародних премій), зачепив його рукою по животу. Ми покликали міліцію, яка стояла поруч і спокійно все це споглядала, — написали у своєму Facebook активісти. — Підійшовши, працівник міліції відмовився назватись і скласти протокол. Потім провокатора було відведено до будівлі УНІАН, де він розмовляв із правоохоронцями». Після короткої розмови двоє працівників міліції провели провокатора до метро й відпустили, стверджують очевидці.

Міліція Львівщини також готова піти карними справами проти протестувальників, які стоять під Львівською обласною державною адміністрацією (ЛОДА). За інформацією депутатів обласної ради, зі скаргою на дії пікетувальників до правоохоронних органів звернувся Богдан Матолич, перший заступник голови ЛОДА. Події довкола обласної ради знімали оперативні камери.

Тим часом 14 липня у Львові, біля пам’ятника Тарасові Шевченку, офіційно відкрилася Фан-зона української мови. Цей просвітницький і мистецький проект працюватиме безстроково. Тут відбуватимуться заходи на підтримку української мови, просвітницькі акції, виступатимуть відомі письменники та поети, актори, музиканти, науковці, громадські діячі. Цю ініціативу підтримали Асоціація громадських організацій Львівщини, Конґрес української інтелігенції, Мистецький фонд імені короля Данила, молодіжні та мистецькі організації, Об’єднана опозиція «За Батьків­щину».

Про створення Фан-зони української мови на головній площі Львова 6 липня на засіданні обласного Страйкового комітету заявив Роман Ілик, лідер львівської «Батьківщини». Того ж дня було виставлено близько 20 наметів опозиційних політичних сил, і розгортання наметового містечка триває. Нагадаємо, під час Євро-2012 тут працювала футбольна фан-зона.

В офіційному відкритті Фан-зони української мови взяли участь: Андрій Парубій і Степан Курпіль, народні депутати України; Михайло Хміль, депутат Львівської міської ради; Юрій Підлісний, голова комісії з питань освіти й науки Львівської обласної

ради (ЛОР); Андрій Холявка, депутат ЛОР; Свя­то­слав Максимчук, народний артист України; Ігор Васюник, голова правління благодійного фонду «Гуманітарні іні­ціативи»; Лідія Котеляк, голова львівської організації громадського об’єднання «Жінки Батьківщини»; Роман Грицьків, директор Мистецького фонду імені короля Данила й інші громадські діячі.

Того ж дня відбулося громадське читання літературних творів учасників Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Україна, у якій я хочу жити» (керівник проекту — Орест Шейка, перший голова «Товариства Лева»). Фан-зона української мови працюватиме щодня.

У центрі ж Івано-Франківська, на Вічевому майдані, активісти молодіжних громадських організацій у межах молодіжної ініціативи «Український дім. Івано-Франківськ» продовжують безстрокову акцію протесту проти мовного закону. Як розповів 20-річний студент Микола Гаврилюк, комендант наметового містечка, станом на 15 липня він голодував уже третю добу, а 14 липня до нього приєднався 49-річний житель області.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply