Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Посол поглумився із Гімну України

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Посол поглумився  із Гімну України

Під час офіційного прийому 7 червня, присвяченого Дню Росії, Михайло Зурабов (на фото), посол Російської Федерації (РФ) в Україні, відверто познущався з Державного Гімну України. Про це повідомив народний депутат Сергій Соболєв. «Коли посол РФ оголошував черговий номер концертної програми, то повідомив, що «зараз козачий хор виконає російську народну пісню «Ще не вмерла Україна». Коли хор співав Національний Гімн України, українські міністри жували салати, демонструючи своє ставлення до Державного Гімну країни. Ніхто з них не висловив протесту й навіть не припинив жувати», — сказав п. Соболєв.

«Щодо прийому до Дня Росії… Як ви до цього поставилися б, якби з нагоди прийому для України хтось оголосив би Гімн РФ таким чином?» — запитав Сергій Соболєв, звертаючись до міністра закордонних справ України Грищенка під час години запитань до уряду 8 червня.

У відповідь урядовець сказав: «Під час прийому з нагоди національного свята РФ звучав текст нашого Національного Гімну двічі. Спершу було виконано Гімн України повністю… і його оголошували як Гімн України. Удруге це була інтерпретація. Як мені пояснили, ця пісня існувала до того, як вона стала Національним Гімном нашої держави. Я саме відчув бажання кубанців подати це як наше спільне на­дбання». Пан Грищенко наголосив, що під час виконання Національного Гімну всі представники української влади та громадськості стоячи вітали славень, як і слід.

Своєю чергою, Володимир Литвин, голова Верховної Ради України, звернувся до депутатів: «Шановні колеґи, у мене таке враження, що ви вчора всі там були присутні й достеменно знаєте, як усе відбувалося. Я хочу вас поінформувати, що коли оголошували народну пісню, то спочатку виконали «Розпрягайте, хлопці, коней», а потім сказали, що це виконав народний кубанський хор, який несе та зберігає батьківське коріння, і це — коріння батьківщини. Потрібно було аплодувати, а ви влаштовуєте невідомо-що».

«Офіційно Гімн України було виконано з дотриманням усіх правил і норм. Не створюйте проб­леми там, де її немає», — підтримав Грищенка спікер парла­менту.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply