Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Звільнення Юлії Тимошенко не гарантує підписання з ЄС Угоди про асоціацію

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Звільнення Юлії Тимошенко не гарантує підписання з ЄС Угоди про асоціацію

Напередодні оголошення 30 квітня ц. р. довгоочікуваного рішення Європейського суду з прав людини в справі «Тимошенко проти України» аналітики провели власне опитування серед представників законодавчих органів низки країн – членів Європейського Союзу (ЄС) щодо того, наскільки гіпотетичне рішення Києва звільнити Юлію Тимошенко до саміту «Східного Партнерства» в листопаді 2013-го покращить шанси Києва підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Отримані під час такого опитування оцінки дають змогу зробити такі висновки:
1. Звільнення колишнього прем’єр-міністра України не дає стовідсоткової гарантії того, що ЄС погодиться підписати Угоду про асоціацію з Україною 2013 року. Більшість опитаних стверджує, що саме по собі звільнення Юлії Тимошенко не означає автоматичного усунення проблем із системою правосуддя в Україні. На думку європейських політиків, українська влада повинна продемонструвати готовність до вдосконалення роботи судової системи, яка працює за радянськими зразками. Причому фактично всі опитані вважають за необхідне якомога швидше розробити законопроект «Про прокуратуру», у якому буде суттєво обмежено функції прокурорів, а також отримати на цей законопроект експертну оцінку Венеціанської комісії.
2. У багатьох у Європі існує відчуття, що Москва та Берлін вже таємно домовилися між собою про так звану здачу в російські обійми країн – учасниць «Східного партнерства». Мова йде, у першу чергу, про Молдову, Україну й Азербайджан, які протягом останніх років чітко висловлюють своє прагнення бути частиною Європейського Союзу. Дехто в Європі переконаний, що справи проти колишніх українських урядовців виникли невипадково. Цей сценарій було впроваджено ззовні. Мети такої спецоперації досягнуто: Київ ізолювали від повноцінного діалогу зі Заходом на високому політичному рівні. Також дехто вважає, що недавня політична криза в Молдові — продовження сценарію на зрив просування центральноєвропейських держав у бік Брюсселю.
3. Навіть якщо Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана цього року, дехто в Євросоюзі буде шукати шляхів до блокування введення її в дію. Наприклад, після саміту «Східного партнерства» може бути ухвалене рішення про запровадження так званого мораторію на початок роботи Угоди про асоціацію. Також у деяких законодавчих органах країн Європи — Німеччини, Франції, Нідерландів і Скандинавських країн — розпочнуться масштабні громадсько-політичні акції, спрямовані на зрив процесу ратифікації Угоди про асоціацію. Готувати та проводити ці акції в національних парламентах будуть партії, котрі симпатизують Росії або які займають жорстко негативну позицію в питаннях розширення ЄС за рахунок східноєвропейських держав. Така робота, за інформацією групи Geostrategy, вже ведеться.
4. Цілком реальним є сценарій, за яким, Угода про асоціацію з Європейським Союзом усе-таки буде підписана в листопаді 2013 року, але вона не запрацює. Для чого це потрібно Європі? По-перше, документ, робота над яким тривала з 2007-го, і справді є унікальним і свого роду експериментальним для ЄС. Його відверте «поховання» не задовольняє інтересів Брюсселю, який на українському прикладі хоче мати подібні Угоди також із іншими країнами «Східного партнерства». По-друге, сам факт підписання Угоди дасть змогу тримати Київ в активній євроінтеграційній фазі. Діалог по лінії Київ-Брюссель буде продовжено, і під час цього діалогу європейська сторона надалі вимагатиме від України запровадження внутрішніх реформ, успіх у реалізації яких буде поставлено в пряму залежність від якнайшвидшого введення в дію Угоди про асоціацію. По-третє, продемонструє таким країнам, як Молдова, Азербайджан і Вірменія, стратегічну зацікавленість ЄС у подальшому розширенні на Схід.
5. Відсутність серед української опозиції єдиної консолідованої позиції щодо необхідності підписання цього року Угоди про асоціацію між Україною та ЄС додатково ускладнює процес ухвалення Брюсселем остаточного політичного рішення щодо підписання Угоди в листопаді 2013-го. У європейських політиків, які симпатизують Україні, викликають відверте роздратування безглузді дії представників української опозиції, які під час поїздок до Європи прагнуть єдиного — «нашкодити існуючій українській владі». І це відбувається тоді, коли усі без винятку політичні сили в Україні повинні об’єднатися навколо однієї мети — підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Адже в разі непідписання цього документа в листопаді 2013 року програють абсолютно всі — пересічні українські громадяни, фінансово-промислові групи, правлячі й опозиційні партії. Натомість, відіграти ситуацію на позиції 2013 року буде дуже важко.
Врахувавши викладені тенденції, аналітики розробили для політичних партій і рухів практичні рекомендації, призначені змінити політичну стратегію українських партій під час їхніх контактів із європейськими партнерами.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/443

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply