Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Зона вільної торгівлі України з Канадою запрацювала

Автор:

|

Серпень 03, 2017

|

Рубрика:

Зона вільної торгівлі України з Канадою запрацювала

Андрій Шевченко

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Канадою 1 серпня офіційно вступила в силу, для українських експортерів відтепер відкрито 98 % ринку Канади. Перемовини про лібералізацію двосторонньої торгівлі між Україною та Канадою велися з 2009 року. Після шести раундів перемовний процес був завершений 14 липня 2015-го. Цього року угоду ратифікувала Верховна Рада та підписав Президент України.
Договір буде сприяти зміцненню та розвитку торгово-економічних зв’язків між країнами, а саме дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від безмитного доступу до ринку Канади та відкриває можливості для українського бізнесу. Ця угода може збільшити прямі іноземні інвестиції в Україну на 36 млн USD.
Вона скасовує 98 % тарифів на експортовані в Канаду українські товари. Для канадських товарів відразу буде скасовано 72 % тарифів, а впродовж семи років безмитний експорт зросте до 98 %. Також взаємно відкриваються ринки державних закупівель. Окремі розділи угоди захищають електронну комерцію й інтелектуальну власність.
Керім Моркос, тимчасовий повірений у справах, директор департаменту розвитку Посольства Канади в Україні, повідомив, що Оттава виділила гроші на програму розвитку та підтримки ЗВТ між Україною і Канадою. «Канада не лише усуває оподаткування для більшості українських товарів, ми також заклали 13 млн CAD до програми розвитку та підтримки угоди про вільну торгівлю. Крім цього, будемо зосереджуватися на різних секторах IT, агропромисловому секторі, індустрії моди тощо», — сказав він під час прийому на честь набуття чинності угоди про ЗВТ у Києві.
Також дипломат зазначив, що угода про ЗВТ можливості для розвитку, створення робочих місць і залучення інвестицій. Угоду було підписано у Києві 11 липня 2016. Верховна Рада ратифікувала її 14 березня ц. р. Президент Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня ц. р.
Свою чергою, Андрій Шевченко, посол України в Канаді, заявив, що Угода про вільну торгівлю з Канадою є не лише економічним договором, але й демонструє усьому світові солідарність між двома державами. «Перш за все ця Угода — це хороший договір про мита, але, звісно, виходить далеко за межі цього. Вона надсилає потужний сигнал як народу України, так і Росії», — сказав він в ефірі телеканалу Сі-бі-сі.
За словами дипломата, відносини між Канадою та Україною вже досягли «зрілого» етапу. «Ми є свідками дуже зрілого та прагматичного партнерства, яке виникає між нашими країнами у галузі оборони, торгівлі та просуванні інших важливих для Канади питань, таких як: екологічні стандарти, робочі права, вільна торгівля. Україна вірить у ці речі, які і ваша країна», — зазначив він.
А от Наталія Микольська, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України, розповіла, що за п’ять місяців українські виробники експортували до Канади соків і концентратів на 2,5 млн CAD. «Угода була підписана майже рік тому і рік тому бізнес зміг побачити умови за яких вони можуть працювати. Відповідно рік уже бізнес працює над тим, аби пішли пробні поставки товарів, бо вони розуміють, наскільки товари ці будуть дешевшими на цьому ринку, у зв’язку з тим, що не будуть платити мита і вже відбуваються перші контракти як із українського боку в Канаду, так і з канадського боку в Україну», — зазначила п. Микольська.
«Ми бачимо українські снігоходи — спеціальні машини для спеціальних кліматичних умов. Можемо дивувати країни спеціальними нішовими продуктами, або продуктами, де ми дуже конкурентні за ціною. Тому приклад снігоходів, торік пішло кілька штук, але цього року відбулося достатньо велике зростання. Те саме український мед — торік було зовсім трішки, цього року відбувається зростання. Електроніка деяка йде, запчастини до медичних апаратів також», — додала чиновник.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply