Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Злодії в уряді

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Злодії в уряді

Картини художника Миколи Глущенка «Дніпровські далі» та «Село біля річки», які висять у Кабінеті Міністрів, є підробками. Це підтвердили результати хімічної експертизи. У звіті експертів, зокрема, зазначено: «Характер люмінесценції цинкового білила у фарбовому шарі, а також ступінь висихання фарбового шару всіх відібраних проб відповідають живопису, створеному в ХХІ ст.». Ці висновки підтверджує й стилістична, тобто візуальна експертиза. Дехто з фахівців припускає, що копії картин Глущенка виконано протягом 5—10 останніх років.

Михайло Кулиняк (на фото), міністр культури України, заявив, що після експертизи до справи візьмуться правоохоронці. «Підуть наступні дії правоохоронних органів. Коли були створені ці підробки? На якому етапі вони потрапили в Кабмін із Національного музею? Хто з керівників Національного музею й чиновників причетний до цієї обурливої історії?» — сказав міністр, наголосивши, що «ці питання вже не до міністра культури, а тільки до слідства».

Нагадаємо, картини Миколи Глущенка 2001 року були передані Національним музеєм України Кабінету Міністрів «на тимчасове зберігання». На початку листопада 2011-го, під час звірки наявності й стану картин у будівлі уряду, комісія Національного художнього музею засумнівалася, чи дві вищезгадані картини Глущенка є справжніми. Своєю чергою, керівництво секретаріату Кабміну ініціювало проведення експертизи для визначення автентичності цих витворів. Вартість обох полотен складає понад 1 млн грн.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...