Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Зірвали конференції мусульман

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Зірвали конференції мусульман

У Сімферополі 5 жовтня невідомі особи завадили проведенню загальнокримської жіночої ісламської конференції, повідомивши про закладення вибухівки у будівлю, де мав пройти захід. Конференцію організовувала Ліґа мусульманок «Інсаф» («Справедливість»), яку пов’язують із кримським відділенням «Ісламської партії визволення» («Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі»), що є заборонена в низці держав за радикальні погляди. Водночас, партія легально діє у багатьох країнах Європи й у США.
Представники «Інсаф» розповіли, що конференцію спочатку планували провести в Палаці культури профспілок, однак 4 жовтня адміністрація закладу раптом відмовила в оренді, пославшись на те, що «протікає дах». Організатори терміново звернулися до музичного училища імені Чайковського, із яким уклали договір про оренду актової зали. Однак, коли конференція вже мала розпочатися, будівля училища була знеструмлена, а трохи згодом прибули правоохоронці, повідомивши, що отримали повідомлення про замінування навчального закладу. Голова правління ліґи «Інсаф» стверджує, що хтось зумисно зірвав конференцію. «Вважаю все, що відбулося, звичайною провокацією, яку акуратно замаскували різними приводами», — заявила вона.
Заплановане на 7 жовтня проведення у Севастополі міжнародного форуму, організованого забороненою у світі ісламістською організацією «Хіз ут-Тахрір», теж було зірвано. Захід мав відбутися у будівлі Кримського академічного українського музичного театру, проте його адміністрація зачинила вхідні двері та розірвала договір про оренду приміщення. На місці передбачуваного форуму зібралося близько 1 тис. людей. Жодної жінки серед них не було. Активісти виступили на імпровізованій сцені з промовою про те, що українській «владі було б правильніше не робити такі дурниці, а дозволити провести захід, поширити інформацію про «Хізб ут-Тахрір», розвіяти всі міфи». Учасники форуму планували розповісти про діяльність організації ісламізму в світі і на пострадянському просторі.
Нагадаємо, що в червні ц. р. у Сімферополі, на місці проведення мітингу «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», за кілька годин до початку правоохоронці знайшли снаряд часів Другої світової війни. Через це акцію перенесли на сусідній майданчик.
Бі-Бі-Сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply