Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Заява Джона Теффта

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Заява Джона Теффта

Україна не може мати безвізовий режим із США. Про це заявив Джон Теффт, посол США в Україні. «Деякі держави підпадають під програму безвізового режиму. Щоби потрапити до цих критеріїв за окремими видами віз, країни повинні відповідати дуже суворим вимогам, прописаним не тільки в акті про громадянство й еміґрацію, а й у законі США про безпеку кордонів. Україна поки що не задовольняє критеріїв безвізового режиму», — зазначив дипломат.

Він наголосив, що США намагаються видавати візи всім, хто за законом відповідає вимогам для їх отримання. «У нас є спеціальні програми, що надають додаткові можливості для подорожей, наприклад, програма Work&Travel, призначена для студентів. 2012-го близько 12 тис. українських студентів з’їздило за цією програмою. Сподіваюся, що цього року ми зможемо досягти, принаймні, такого ж рівня», — сказав посол.
Відповідаючи на запитання про те, які зміни потрібні Україні, п. Теффт повідомив: «У мене немає рецепту. Ми говоримо про складні речі, про склад розуму, культуру. Але Каха (Каха Бендукідзе, екс-міністр Грузії з координації економічних реформ) має рацію: будь-яку країну можна змінити. Тож я не підпишуся під прогнозами, що в України нічого не вийде, що вона – щось на кшталт проклятої країни. Ні, Україна може змінитися. Але треба докладати до цього зусиль. Потрібно викорінити корупцію».
Дипломат додав, що мова йде не лише про те, наскільки в Україні захищено інтереси міжнародних компаній. «Якщо ви – власник маленького бізнесу у Вінниці й живете в постійному страху, що ваш бізнес може відняти рейдер, який підкупить людей у прокуратурі або податковій інспекції, то вам, напевно, не дуже захочеться розвивати власну справу, щоб не привернути до себе увагу тим, що ви – успішні. В американській економіці 50 % несільськогосподарського внутрішнього продукту виробляється малим і середнім бізнесом. Гадаю, що розвиток цього сектору міг би вирішити проблеми України», — пояснив він.
Джон Теффт також додав, що й американським компаніям складно працювати в Україні, зокрема через рейдерські атаки та несправедливі суди. «Я й справді змушений був часто звертатися до української сторони у зв’язку з тим, що американським компаніям доводилося сутужно. До них несправедливо ставилися держоргани, податкова адміністрація та митниця. Сутужно було й через те, що вони ставали жертвами рейдерських атак, а також не могли отримати рівного, справедливого розгляду в суді», — розповів дипломат, зауваживши, що в Україні все ще є проблеми з інвестиційним кліматом і невисокий показник прямих іноземних інвестицій.

До слова
Венді Шерман, заступник держсекретаря США, в інтерв’ю «Радіо «Свобода» відповіла на запитання щодо долі колишнього українського прем’єра Павла Лазаренка, який відбув покарання в США. «За американським законом, мені недоречно так публічно обговорювати його становище», — зазначила п. Шерман. Заступник держсекретаря США перебувала в Україні з дводенним візитом. 19 березня Венді Шерман мала зустрічі з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим і міністром закордонних справ Леонідом Кожарою, керівниками опозиції та жінками-лідерами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...