Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Зареєстрували новий законопроект про мову

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Зареєстрували новий законопроект про мову

У Верховній Раді (ВРУ) зареєстровано проект закону «Про державну мову», автором якого є народний депутат Микола Катеринчук. Він назвав законопроект додатком до Основного Закону України, у якому детально описано шляхи розвитку й захисту української мови: «У Конституції одним реченням зазначено, що українська мова є державною, а ми спеціальним законом прописуємо, як її необхідно розвивати та захищати».

Народний депутат виходить із того, що посадові особи та представники органів влади всіх рівнів повинні володіти українською мовою. Її слід використовувати не тільки в роботі чиновників, а й при підготовці та проведенні виборів, у конституційному, цивільному, кримінальному, адміністративному та господарському судочинстві. Українською мовою мають друкувати паспорти, документи про освіту, акти цивільного стану, дорожні знаки та географічні назви.

«Державна мова України підлягає обов’язковому використанню в діяльності всеукраїнських і місцевих організацій телерадіомовлення, редакціях всеукраїнських і місцевих періодичних видань, за винятком заснованих спеціально для ведення телерадіомовлення або видання друкованої продукції мовами національних меншин чи іноземними мовами», — говориться в законопроекті.

«Єдиною нашою метою було визначити функціонування державної мови, ми абсолютно не торкалися питання інших реґіональних мов», — пояснив п. Катеринчук.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply