Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Запекле протистояння між владою й опозицією в стінах ВРУ не стихає жодного дня

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Запекле протистояння між владою й опозицією в стінах ВРУ не стихає жодного дня

Першого ж дня роботи Верховної Ради народні депутати від «Свободи» зрізали огорожу біля будівлі парламенту. «Тривалий час ні журналісти, ані суспільство не могли з’ясувати, хто відповідає за спорудження цього незаконного паркану», — зазначили в прес-службі партії. «Свободівці» переконані, що парламент є найвищим представницьким органом українського народу, а отже, народ має право доступу до нього.

Тоді кілька народних депутатів від ВО «Свобода» відчинили двері другого під’їзду будинку ВРУ. Під час інциденту виникла невелика сутичка між депутатами й правоохоронцями. Під час бійки було розбито одне скло у дверях і рамку безпеки, через яку народні обранці зазвичай проходять у парламент. Після цього опозиція заблокувала президію на знак протесту проти відмови анулювати депутатський статус Олександра й Андрія Табалових, які не ввійшли до фракції «Батьківщина».
У парламенті створили п’ять фракцій: Партії реґіонів (210 депутатів, голова — Олександр Єфремов), «Батьківщина» (99 депутатів, голова — Арсеній Яценюк), УДАР (42 депутати, голова — Віталій Кличко), «Свобода» (37 депутатів, голова — Олег Тягнибок), Комуністичної партії (33 депутати, голова — Петро Симоненко).
Не обійшлося без бійок і наступного дня — 13 грудня. Представники більшості спробували застосовувати свою звичну практику — натискання кнопки одним народним депутатом за кількох своїх колег. «Якщо ви зараз не припините порушувати закон, ми будемо змушені заблокувати трибуну», — сказав Арсеній Яценюк. Після цього опозиціонери пішли на штурм президії ВРУ, а «регіонали» намагалися їм у цьому завадити. У залі спалахнула бійка. Олександра Кужель намагалася вихопити в одного з «регіоналів» другу картку, якою той голосував. Коли представник ПР відмовився віддавати картку, опозиція кинулася блокувати трибуну.
Протистояння було дуже запеклим. Коли депутат від «Батьківщини» Олег Медуниця впав біля трибуни, «реґіонали», зокрема Вадим Колесніченко, штовхали його ногами й не давали встати. Деякі депутати так душили один одного, що їхні обличчя стали багряними. У бійці брали участь лідери фракцій, зокрема Олег Тягнибок і Арсеній Яценюк. Віталій Кличко до сутички не долучився. Олександр Єфремов був змушений оголосити перерву в засіданні, а після паузи попросив депутатів голосувати персонально.
ВРУ сьомого скликання обрала своїм спікером Володимира Рибака, представника Партії реґіонів (ПР). За це проголосували 250 народних депутатів. ПР віддала 207 голосів, Комуністична партія України (КПУ) — 32, позафракційні депутати — 11. Жоден із опозиційних депутатів не голосував за кандидатуру п. Рибака. Після голосування йому вручили букет квітів і він зайняв місце в президії парламенту. Новий голова ВРУ звернувся до депутатів російською мовою, у відповідь на що в залі здійнявся галас. Після цього спікер попросив вибачення й сказав: «Я буду розмовляти виключно державною мовою».
Першим заступником голови ВРУ обрали Ігоря Калетника, народного депутата від КПУ. А заступником голови ВРУ став Руслан Кошулинський, народний депутат від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода».
«Тушки», як не дивно, з’явилися й у фракції ПР. Брат Віктора Балоги Павло вийшов із фракції, про що написав заяву та передав її Володимиру Рибаку.
Рада дала згоду на призначення Миколи Азарова прем’єр-міністром України. За таке рішення проголосували 252 народних депутати, проти було 129. «Батьківщина», УДАР і ВО «Свобода» не дали за цю кандидатуру жодного голосу. Вадим Колесніченко у відповідь на вимогу фракції «Свобода» виступати українською мовою принципово говорив російською. Це викликало обурення серед «свободівців», і вони на чолі з Іриною Фаріон рушили до трибуни ВРУ. Однак «регіонали» перегородили їм шлях, після чого знову почалася масштабна бійка.
У ВО «Свобода» пообіцяли, що змусять представників ПР, а також інших російськомовних депутатів, розмовляти на сесійних засіданнях ВРУ українською мовою. «Коли хтось із депутатів починав говорити російською, ми його перебивали українською. «Свобода» змусить, насамперед, депутатів від «реґіонів» вивчити українську мову й користуватися нею в парламенті», — повідомив Ігор Сабій, народний депутат від фракції «Свобода». «Свободівець» також пояснив, що кожну репліку народного обранця російською мовою націоналісти будуть перебивати вигуками «Говори українською!» «Це працює, адже наші російськомовні колеги вже намагалися говорити державною мовою» — зазначив народний депутат.
Тим часом, 13 грудня було скоєно напад на дружину Ігоря Мірошниченка, народного депутата з фракції «Свобода». Інцидент стався вранці, близько 8.00. Жінка одразу звернулася в правоохоронні органи й повідомила, що на сходовому майданчику на її підстерігав невідомий чоловік. Унаслідок нападу жінка поранила ногу. У скоєнні злочину підозрюється місцевий мешканець.
18 грудня у ВРУ минуло без бійок. Депутати від опозиції відзначили 500 днів ув’язнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко. У ложі помічників народних депутатів вивісили плакат із написом «Юлі волю!» На плакаті також був портрет самої Юлії Тимошенко й написано «500 днів ув’язнення лідера української опозиції Юлії Тимошенко». Два нулі в числі було зображено у формі ланцюгів.
Парламент уже затвердив свій календарний план на грудень-січень. До Нового року депутати проведуть іще одне засідання — 25 грудня. Із цього приводу Володимир Бондаренко, представник «Батьківщини», заявив, що «депутати занадто спростили собі життя». «У Києві на три мільйони недофінансовано «швидку допомогу». У вихідні вони просто стануть, а ми собі пишемо такий план. А могли би попрацювати ще один день», — зауважив народний обранець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...