Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Закон, що дозволить контролювати Церкву

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Закон, що дозволить контролювати Церкву

Віктор Янукович підписав законопроект № 10221, який серед іншого запроваджує резонансні зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Головна небезпека цих змін полягає в неможливості однозначно їх потрактувати. Підписаний Закон № 5461-VI від 16.10.2012 року ускладнює реєстрацію релігійних організацій. Це пов’язано зі запровадженням двох не узгоджених між собою процедур, необхідних для набуття статусу юридичної особи: реєстрації статуту релігійної організації (у Мінкультури України чи обласних державних адміністраціях) і її державної реєстрації (в органах Укрдержреєстру).

Крім цього, подібно до часів радянського тоталітарного минулого, підписаний Закон надає право контролю за діяльністю релігійних організацій широкому колу державних органів влади. Серед них — прокуратури, Міністерство культури, інші міністерства та відомства, місцеві державні адміністрації та, як і раніше, органи місцевого самоврядування.
Проте поспішно ухвалені новації позбавлені чітких меж щодо компетенції згаданих органів влади та дозволених способів реалізації їхніх контролюючих функцій. Окрім цього, проблемним питанням закону є збереження для віруючих і релігійних організацій дозвільного порядку проведення публічних мирних заходів, що прямо суперечить статті 39 Конституції України.
Також документом запроваджується норма про те, що погодження релігійної діяльності іноземців здійснює центральний орган у справах релігій, тобто Міністерство культури України. Це лише додає суперечностей у нормативне регулювання діяльності в Україні іноземних священиків, учителів і студентів духовних навчальних закладів, волонтерів тощо.
Нагадаємо, що глави конфесій — члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, Нарада представників християнських Церков України, а також правозахисники, громадські активісти й науковці закликали президента Януковича дотримати обіцянки та не підписувати змін до законодавства про свободу совісті, які не були узгоджені з релігійною спільнотою. Протягом минулого місяця чимало звернень зі закликом ветувати законопроект № 10221 із метою недопущення законодавчих обмежень свободи віросповідання надійшло на адресу президента України від віруючих громадян, місцевих релігійних громад і громадських організацій. Зазначені зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» набудуть чинності наступного після опублікування підписаного Закону дня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...