Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Заарештували народного депутата

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Заарештували народного депутата
Ігор Мосійчук

Ігор Мосійчук

Верховна Рада України (ВРУ) 17 вересня двома голосуваннями зняла недоторканність із Ігоря Мосійчука, народного депутата від Радикальної партії України, та дала дозвіл на його арешт. Служба безпеки України провела затримання нардепа.
Перед цим Віктор Шокін, генеральний прокурор України, показав у залі чотирихвилинне відео, на якому людина, схожа на п. Мосійчука, отримує хабар, обіцяючи домовитися про видобуток неназваних корисних копалин із екологами та міліцією. Також чоловік каже, що гроші потрібні партії на вибори.
Пізніше прес-служба прокуратури повідомила, що Ігоря Мосійчука звинувачують за п’ятьма статтями Карного кодексу, зокрема, у хабарництві, хуліганстві, погрозі посадовій особі, втручанні в діяльність судових органів і погрозах судді.
Олег Ляшко заявив, що шокований оприлюдненими в парламенті відео та зазначив, що в разі доведення провини Ігор Мосійчук повинен понести відповідальність за законом. Водночас він додав, що бачить політичний підтекст у карному переслідуванні народних депутатів його фракції і не вірить у провину свого колеги.
А 18 вересня Печерський районний суд м. Києва обрав для народного депутата від Радикальної партії запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб — до 15 листопада ц. р. Таке рішення після тривалого перебування у дорадчій кімнаті озвучив суддя Володимир Карабань.
Раніше представник прокуратури попросив суд обрати для п. Мосійчук запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту, позаяк депутат начебто може переховуватися від слідства, чинити тиск на свідків і є суспільно небезпечним.
Своєю чергою адвокат колишнього заступника командира батальйону «Азов» виступав за надання його клієнтові можливості внесення застави, або ж обрання такого запобіжного заходу, що не пов’язаний із позбавленням волі.
Сам Ігор Мосійчук оголосив голодування. «Заявляю офіційно для всіх, що з цієї хвилини я вживатиму тільки воду», — сказав він у залі судових засідань після оголошення рішення суду. У ході судового засідання він зазначив, що завчасу знав про наміри правоохоронців затримати його, й якби планував переховуватися від слідства, то зник би, але не зробив цього. Більше того, у Верховній Раді України (ВРУ) він також голосував за зняття з себе депутатської недоторканності.
Сторона обвинувачення, обґрунтовуючи обрання найжорсткішого запобіжного заходу, зазначила, що підозрюваний може переховуватися від слідства, чинити тиск на свідків і знищувати докази. Крім того, представники прокуратури заявили, що п. Мосійчуку інкримінується скоєння важких злочинів, за які передбачено термін позбавлення волі до 12 років. Своєю чергою адвокати депутата зазначили, що прокурори під час судового засідання не навели жодних аргументів, які б доводили скоєння ним злочинів.
Хочеться додати, що злочинні поплічники Януковича, котрі сидять у ВРУ, почуваються зараз у цілковитій безпеці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply