Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Заарештовано 200 підозрюваних у тероризмі або диверсійних діях

Автор:

|

Листопад 20, 2014

|

Рубрика:

Заарештовано 200 підозрюваних у тероризмі або диверсійних діях

Валентин Наливайченко

Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України (СБУ), заявив, що вже заарештовано 200 підозрюваних у тероризмі або диверсійних діях осіб. Відповідаючи на запитання, чи обмінюють їх на українських полонених, п. Наливайченко сказав, що з метою звільнення українських громадян таким підозрюваним можуть змінити запобіжний захід. Очільник СБУ зазначив, що серед полонених є волонтери, військові, працівники СБУ.

Чиновник також повідомив, що суди вже ухвалили вироки за 15 карними провадженнями, що стосуються терористичної чи диверсійної діяльності, зауваживши, що СБУ обстоює відкритий характер таких судових процесів.
Відомство розслідує карні справи й щодо низки депутатів за посягання на територіальну цілісність країни. За словами п. Наливайченка, провадження відкрито щодо: Олександра Єфремова, лідера фракції Партії реґіонів у Верховній Раді сьомого скликання; Миколи Левченка, народного депутата цієї ж фракції; Оксани Калетник, народного депутата від Комуністичної партії України і Вадима Колесніченка, котрий завчасу відмовився від депутатського мандата.
Олександр Якименко, попередній керівник СБУ, проти якого порушено карну справу за фактом державної зради, зараз переховується від правосуддя в Криму. Про це теж розповів голова СБУ. Валентин Наливайченко порадив п. Якименку брати квиток і їхати з Севастополя до Києва, поки «ще є сполучення». Чиновник наголосив на тому, що Олександр Якименко «повинен відповісти перед українським судом». «Досить ходити Севастополем», — застеріг п. Наливайченко.
Також контррозвідка СБУ спільно з Державною прикордонною службою та керівництвом полку «Азов» затримала Дмитра Рассєйкіна, громадянина РФ. Диверсант зізнався в тому, що мав увійти до складу полку «Азов» під виглядом особи, котру переслідують за антиросійські погляди. За словами затриманого, він планував здійснити замахи з використанням вибухівки на керівництво й особовий склад добровольчого підрозділу.

Євген Клен

До слова
В Україні офіційно зареєстровано 154 тис. громадян Російської Федерації (РФ). Про це повідомила Наталя Науменко, начальник одного з департаментів української Державної міґраційної служби (ДМС). Вона зазначила, що близько 4 тис. громадян РФ має право на тимчасове проживання в Україні, ще 10,5 тис. осіб звернулося в ДМС по дозвіл на імміґрацію. Крім того, більш як 100 росіян прохало про захист. Нагадаємо, що 1 липня ц. р. ДМС відкрила кімнати допомоги в паспортних і реєстраційних питаннях для вимушених переселенців із території анексованого Росією Криму, Донецької та Луганської областей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply