Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

З Івана Бубенчика зняли підозру в убивстві бійців «Беркуту»

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

З Івана Бубенчика зняли підозру в убивстві бійців «Беркуту»

Генеральна прокуратура України змінила підозру Івану Бубенчику, учасникові Революції гідності. «Підозру змінили після втручання генерального прокурора Юрія Луценка, ґвалту у Facebook і двох численних мітинґів під Печерським районним судом. Не знаю, як можна було не розгледіти ризики нарватися на колосальне нерозуміння й злість частини суспільства. Особливо враховуючи стан проваджень щодо вбивств активістів на Майдані», — дивується Роман Кулик, офіцер резерву Збройних сил.
Як писав «Міст», 3 квітня Івана Бубенчика затримали на українсько-польському кордоні у Львівській області. Оголосили про підозру в убивстві. Доправили в Печерський суд Києва для обрання запобіжного заходу, але засідання відклали на два дні.
Позаторік в одному інтерв’ю львів’янин розповів, що 20 лютого 2014-го нібито вбив двох бійців «Беркуту» на вул. Інститутській у Києві. 5 квітня з підозри прибрали статтю Карного кодексу про умисне вбивство. Залишилися статті про посягання на життя правоохоронців і незаконне поводження зі зброєю. «Підійти до такого розслідування зі спущеними рукавами — як мінімум тупо і недалекоглядно, — пише у Facebook п. Кулик. — Оптимальне завершення цієї справи — співпраця Бубенчика з прокуратурою для встановлення обставин. Без затримань, відправлення до слідчого ізолятора чи неявок у прокуратуру».
«Після протистоянь на Майдані прийняли закон про амністію, — нагадує Ян Валетов, відомий письменник. — Не зрозуміло: вона діє вибірково чи не діє взагалі? Те, що саме зараз влада почала займатися цим, пов’язане з виборами (у березні 2019-го відбудуться президентські, у жовтні того ж року — парламентські. — Ред.). Це — тиск на сили, що підтримують опонентів влади».
В Україні хтось затримання Бубенчика сприймає негативно, а хтось — навпаки. «Добре, що є різні точки зору. Немає однодумності, яка межує з тупістю. Вибори будуть важкими, матимемо дуже різнорідну картину.
Вочевидь, не все з того, що закидають Івану Бубенчику, можна довести. Тому з нього зняли звинувачення у вбивстві «беркутівців». Це не означає, що влада дала задню. Відомо, що зброя, з якої стріляв Бубенчик, не належить йому. Її начебто приніс Володимир Парасюк (сотник Майдану, а зараз — народний депутат. — Ред.). Тому будуть нові повороти у справі. З усіх шпарин лізтиме сміття. Це звичайна ситуація перед виборами. Справа Бубенчика є абсолютно політизованою. Позаторік він дав інтерв’ю, яке не варто було давати. Але йому хотілося бути героєм. Що ж, приймай геройську долю», — резюмує Роман Кулик.

Ангеліна Кованда, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply