Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Юрій Луценко звітував, що він робив цілий рік

Автор:

|

Червень 01, 2017

|

Рубрика:

Юрій Луценко звітував, що він робив цілий рік

У Верховній Раді (ВРУ) заслухати звіт генерального прокурора України, а в цей час гелікоптери звозили до Києва корупціонерів.

Просто поінформував
Юрій Луценко, керівник Генеральної прокуратури України (ГПУ) розповів 24 травня у парламенті про те, що встиг зробити за рік роботи на своїй посаді. Олексій Гончаренко, заступник голови президентської фракції в парламенті, уточнив перед цим, що «Луценко не звітуватиме, а просто поінформує про стан справ у правоохоронній системі». А Артур Палатний, голова фракції, пояснив, що генпрокурора запросили, аби «зняти напругу та забрати приводи для безпідставної критики».
Зокрема Юрій Віталійович стверджував, що за рік його керівництва ГПУ до суду були направлені 7006 обвинувальних актів. А своїм найбільшим досягненням оголосив те, що справу проти Януковича про державну зраду передали до суду лише після того, як очільник ГПУ переконав депутатів проголосувати за механізм заочного засудження. Щоправда, це рішення неабияк критикують в Україні через ризик, що президент-утікач та його колишні колеги зможуть оскаржити його у міжнародних судах.
«Уже відповідають у судовому процесі 32 екс-посадовців часів Януковича та керівники фіктивних підприємств, що їх обслуговують. Зокрема, на лаві підсудних зараз у судах перебуває заступник голови Національного банку (НБУ) тих часів, директор підрозділу НБУ, двоє керівників податкової інспекції Печерського району, колишня голова київської міської державної адміністрації», — запевнив п. Луценко.
«Й уже засуджено 16 осіб із оточення Януковича, — доповів також генпрокурор. — Серед них колишній заступник міністра економічного розвитку та торгівлі, голова Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля Сухомлин, заступник голови правління «Нафтогазу України» Кацуба, а також начальник податкової міліції України Головач».
Розповів посадовець і про розслідування злочинів проти учасників Революції гідності: «У справах Майдану вже є 228 обвинувачуваних, а засуджено 42 людини. І після вироку про державну зраду, Януковича судитимуть за злочини тієї зими».
До своїх успіхів п. Луценко зараховує і те, що компанія «Нафтогаз України», за його словами, більше не є осередком корупції. Генпрокуратур також стверджував, що його підлеглі повернули за рік державі 52 млрд грн, і що завдяки ГПУ щодня у народну власність повертається 200 га землі.
Це вдалося, за словами Юрія Віталійовича, тому, що відомство «схудло» на чверть, нових працівників набирали за відкритим конкурсом, і більшість із них ніколи не мали стосунку до нього. Тим же, хто залишився у ГПУ, суттєво підняли зарплатню.
Загалом, за оцінками генпрокурора, найбільше корупції зараз під час призначення менеджменту на держпідприємствах, через схему «Роттердам+» і на митниці. Відтак, чиновник закликав депутатів ухвалити закон про ренту на вугілля й інші корисні копалини та запровадити звірку даних розмитнення зі сусідніми країнами-членами Європейського Союзу.
Юрій Луценко також визнав, що в резонансній справі про вбивство журналіста Павла Шеремета слідство припустилося помилки — не вилучило одну з камер спостереження.
А стосовно заворушень 9 травня в Дніпрі генпрокурор доповів, що «тітушок», котрі били ветеранів війни на сході України, організував та інструктував Олександр Вілкул, співголова фракції «Опозиційний блок».
Генпрокурор також закликав парламент легалізувати діяльність копачів бурштину. Це, за його словами, могло би дати старт екологічному відновленню, а також принесло б державі додаткові гроші. «За оперативними даними, які мені поклали на стіл, оплата бандитам від бурштинових копачів у день сягала 100 тис. USD. Якщо це помножити на рік — то це оборонний бюджет держави», — запевнив він.

Звіт політика
Юрій Віталійович також натякнув Олегові Ляшкові, лідеру Радикальної партії України, що його фракція у парламенті може зменшитися. Однак заявив про це щойно після того, як той резюмував: «На посаді, яку ви обіймаєте, ви продемонстрували за рік, що минув, безвідповідальність і політичну заангажованість».
Утім, підтримку п. Луценкові озвучила лише та парламентська фракція, яку він очолював, — «Блок Петра Порошенка». Натомість Єгор Соболєв, голова антикорупційного комітету ВРУ, збирає підписи за відставку генерального прокурора, бо вважає, що за гучними заявами очільника ГПУ про карні провадження немає реальних вироків для людей, які призвели до подій на Майдані, війни та окупації території.
Депутат назбирав уже 44 підписів. Щоправда, необхідно 150. Тому п. Соболєв запитував: «Чому не розслідували справу про Конституційний суд? Він надав Януковичу диктаторські повноваження: рішення є, підписи суддів є, самі судді ходять на вул. Жилянську до Конституційного суду, бо вони далі працюють суддями Конституційного суду. Генпрокурор на всю країну каже: а ми не маємо права розслідувати рішення суддів. Я не юрист, але навіть я знаю, що у Карному кодексі є стаття про винесення суддею завідомо неправосудного рішення».
«Генпрокурора, за котрого Януковича з Андрієм Клюєвим припинив розшукувати Інтерпол, за якого найважливіші розслідування ГПУ в кращому випадку імітуються — від справи про «вишки Бойка» до Іловайської трагедії — треба звільняти», — резюмував депутат.
А от Ігор Луценко, депутат від «Батьківщини», вважає, що прослухав не звіт генерального прокурора, а політика. За його словами, «як для кандидата у Президенти, мабуть, із точки зору політтехнології — непогано. Але з точки зору процесуального результату є питання до якості тої звітності, яку нам представили».
Із цим погодився й Олег Березюк, голова парламентської фракції «Самопоміч». «Уважно слухав звіт і побачив у ньому не генпрокурора в тому звіті, жодних юридичних сентенцій. Я в ньому побачив кандидата в Президенти України», — заявив він.
Ігор Петренко, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень, дійшов такого ж висновку: «Юрій Віталійович — майстер гучних слів, піару та створення інформаційних приводів. Це слід відзначити як головне його досягнення. Якщо ж говорити про правовий контекст та реальні результати, то вони насправді дуже сумні. Швидше за все, наслідки діяльності п. Луценка українці будуть ще довго розгрібати після закінчення його каденції. Чітко можемо простежити, що він сприймає свою посаду як трамплін для майбутньої кар’єри. Він себе відчуває як мінімум наступним прем’єр-міністром або Президентом України».
Своєю чергою, Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, пояснив: «Не виключно, що вже за півроку він (генпрокурор. — Ред.) складе повноваження генпрокурора і, найвірогідніше, розпочне підготовку до найближчої виборчої кампанії. За таких умов п. Луценку просто необхідно продемонструвати успіхи, аби робота в ГПУ і пов’язана з цим критика не поховала його політичних амбіцій».

«Операція «Імітація»
А Андрій Голуб, оглядач київського журналу «Український тиждень», дійшов такого цікавого висновку: «Однак головні події цього дня, які й створили необхідний акомпанемент для голови прокуратури, відбувалися не у ВРУ, а за її межами. Вранці понад 1,5 тис. працівників поліції та 500 військових прокурорів розпочали 464 обшуки по всій Україні. За підсумками цих подій, які у медіа вже встигли охрестити «наймасштабнішою спецоперацією силовиків», затримали 23 колишніх високопосадовців податкової служби. Масштаб події справді був неабияким — включно з доставкою затриманих із різних куточків України гелікоптерами в аеропорт «Жуляни», де заздалегідь розташували операторів різних телеканалів».
Антон Геращенко, народний депутат України, також вважає, що «спецоперація зі затримання десятків або сотень співробітників екс-податківців часів Клименка й Януковича була спеціально спланована в день звіту генпрокурора».
Єгор Соболєв зі свого боку прокоментував ці затримання так: «Імітація. Для них головне у Facebook написати, по телебаченню показати — далі значення немає. Вони є партнерами з тими людьми, які служили Клименку. Вони не розслідують його злочини, як і Януковича. Взяли цих податківців, покатали їх на гелікоптері, витративши на це багато грошей платників податків. Всі знали, що це нічим не завершиться».
І справді. Майже всіх затриманих хабарників судді відпустили або під сміхотворні застави, або й узагалі під особисті зобов’язання.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply