Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Якою буде децентралізація?

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Якою буде децентралізація?

Арсеній Яценюк

Згідно з планом дій, який представив прем’єр-міністр України, передбачається проведення бюджетної децентралізації, запровадження трирівневої структури місцевого самоврядування та стимулювання до укрупнення громад суто економічними методами.

Арсеній Яценюк підкреслив необхідність ввести трирівневу структуру місцевого самоврядування (реґіон- район-громада), заявивши, що для цього потрібні зміни до Конституції України. «Бюджетну й фінансову децентралізацію проведе уряд, бо це – його компетенція. А Конституція — це той документ, який має бути ухвалений у співпраці парламенту й Президента. На жаль, поки що такої результативної співпраці з боку парламенту не спостерігається», — заявив п. Яценюк.
Також уряд планує закріпити за органами місцевого самоврядування дохідну базу, що передбачено урядовим проектом змін до Бюджетного кодексу. Крім того, за словами прем’єр-міністра, необхідно стимулювати укрупнення громад, але не тим шляхом, «яким ішли десять років тому — через адміністративну реформу адміністративними методами».
Для цього, на переконання голови уряду, необхідні виключно економічні стимули: «Зібралися, прийняли рішення самостійно, добровільно й об’єднали територіальну громаду. Така громада отримає більше грошей, більше повноважень і, відповідно, більше можливостей». При цьому Арсеній Яценюк нагадав, що в парламенті вже лежить законопроект про бюджетну децентралізацію, який був схвалений бюджетним комітетом Верховної Ради.

До слова
Петро Порошенко підписав Указ № 701/2014 «Про ліквідацію консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України». Цим документом, зокрема, ліквідуються Робоча група з питань розвитку взаємодії України з Митним Союзом (МС), Комітет із економічних реформ, Комітет із питань реформування правоохоронних органів, Рада експертів із питань українсько-російських відносин, Рада реґіонів, Робоча група з питань удосконалення законодавства про вибори, а також інші органи та служби. Усі ці служби було створено за наказом Януковича, котрий підтримував курс на МС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply