Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Як живеться на чужині Януковичам, Азаровим і Пшонкам

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Як живеться на чужині Януковичам, Азаровим і Пшонкам

Лютневі події в столиці України привели до втечі з країни майже всієї владної верхівки попереднього режиму. Політична еміґрація в Україні — справа не нова, попередній подібний масовий результат владної еліти спостерігався після Помаранчевої революції 2004 року.

Соратники Януковича та їхні сім’ї подалися за кордон. Головний еміґрант уже двічі з’являвся перед телекамерами в російському Ростові. Утім, після його останнього виступу деякі українські політики, котрі особисто знали президента, засумнівалися в тому, що то був саме він. Наприклад, Тарас Чорновіл упевнений, що на екрані був двійник Януковича.
Відома українська журналістка Соня Кошкіна вирішила детальніше з’ясувати їхню долю. Вона спробувала, спираючись на свої джерела, зібрати дані про всіх найближчих до сім’ї Януковича політиків та їхні родини, котрі втекли з країни. Так, як і раніше, брати Клюєви перебувають у столиці Австрії. Старший Андрій — у статусі нелегала, оскільки тепер його розшукує Інтерпол. Разом із тим, його брат Сергій днями був у Верховній Раді та стверджував, що Андрій проходить курс лікування десь в Україні. Причому обидва сподіваються виправдатися та повернути собі своє.
Азаров перебрався до Москви не в найкращому настрої, позаяк у тій же Австрії в нього заарештували 200 млн USD на рахунках. І це — фактично все, що мав Микола Янович за межами України. Журналістка стверджує, що межі Батьківщини екс-прем’єр залишив всього з одним портфелем готівки. А це й до мільйона не дотягне. Загалом, за його ж мірками — жебрак.
За інформацією п. Кошкіної, Януковичу, на відміну від Азарова, живеться набагато краще, позаяк, утікаючи до Росії, він забрав із собою 2 млрд USD. За деякими даними, було вивезено близько 5 млрд, але зараз у «президента» залишилося тільки 2 млрд. «Прописка» в Москві, мабуть, коштувала йому дуже дорого. «Евакуація» цих коштів, а також інших цінностей із «Межигір’я» проводилася протягом кількох днів через аеропорт у Жулянах. Про те, хто дав Януковичу «коридор», поки що не відомо. Але прокуратура обов’язково з’ясує це питання. Громадянська дружина Віктора Федоровича з донькою й сестрою полетіла в Емірати. Причому, як зазначає Соня Кошкіна, араби довго не хотіли приймати борт, побоюючись що в літаку сидить і сам Янукович.
Родина Пшонки, тим часом, улаштувалася в Казахстані, де завбачливий прокурор давно звив собі запасне гніздечко. Головний юрист попередньої влади Портнов сидить у Москві. Є інформація, що його вже влаштовують на роботу в «Газпром» і він отримав російське громадянство. Колишній міністр внутрішніх справ Захарченко – теж у Москві, але громадянства ще не прийняв. Про Олену Лукаш і Григорія Ілляшова в п. Кошкіної наразі немає інформації. А от Сергій Арбузов намагається бути медіатором між колишніми й нинішніми, але це йому вдається геть погано.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...