Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Вимушені заходи

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Вимушені заходи

Верховна Рада України

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла заяву про відхід від деяких зобов’язань, передбачених Міжнародним пактом про громадянські й політичні права та Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, до повного припинення збройної аґресії Російської Федерації (РФ). За відповідну постанову про рішення парламенту України проголосували 249 народних депутатів.

Як наголошено в постанові, необхідність її прийняття пов’язана з тим, що парламент раніше дозволив превентивне затримання в районі проведення Антитерористичної операції (АТО) осіб, причетних до тероризму на термін більш як 72 години, що не задовольняє норм Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Крім цього, названим документам суперечить прийнятий парламентом Закон «Про особливий режим в умовах надзвичайного стану або в районі проведення АТО», яким серед іншого передбачено передати повноваження слідчих суддів відповідним прокурорам. Учасники обговорення цього питання зазначали, що міжнародним правом передбачена можливість такого заходу у зв’язку з розв’язаною аґресією стосовно України.
Між тим, Юрій Бойко, колишній високопоставлений член Партії реґіонів, а тепер — лідер фракції «Опозиційного блоку», заявив, що його фракція не голосувала за таку постанову, оскільки та позбавляє українських громадян права звертатися до Європейського суду з прав людини.
Водночас ВРУ розширила адміністративні кордони міста Маріуполя в Донецькій області. Відповідну постанову підтримали 239 народних депутатів. Згідно з прийнятими змінами, територія Виноградненської сільської ради (села Виноградне, Піонерське і Приморське) тепер належить до міста Маріуполя. Раніше ці землі, підконтрольні українській владі, входили до Волноваського району, значна частина якого перебуває нині під контролем терористів.
Сергій Тарута, автор проекту, пояснив, що ці території не мають зручних транспортних комунікацій та іншого безпосереднього зв’язку з Волноваським районом, що ускладнює виплату зарплат, пенсій, надання інших послуг держави місцевому населенню. Територіально найближчим адміністративним центром є Маріуполь.
Також парламент розширив межі Артемівського району Донецької області, включивши в нього територію селища міського типу Миронівського і міста Світлодарська. Досі ці населені пункти належали до Дебальцевської міської ради, де також зараз порядкують терористи.
Та найголовніше — те, що Верховна Рада України розірвала п’ять міждержавних угод із урядом РФ у військовій галузі. Депутати проголосували за денонсацію договору про транзит російських військ через Україну в невизнану Придністровську молдовську республіку (за це проголосували 265 депутатів); про охорону таємної інформації (261 голос); про військові міждержавні перевезення та розрахунки за них (264 голоси); про співпрацю у галузі військової розвідки (268 голосів) і про взаємодію у військовій галузі (272 голоси).
Перший документ був зареєстрований депутатами від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», решта — від Радикальної партії України (РПУ). Комітет підтримав прийняття всіх документів у цілому, що і було зроблено. Виступаючи з трибуни перед голосуванням, Олег Ляшко, лідер РПУ та координатор парламентської більшості, заявив, що наразі між Україною та Росією діє 37 міждержавних угод і жодна з них досі не була денонсована.
Також п. Ляшко висунув вимогу денонсувати угоду про перебування російських військ у Криму, а також «харківську угоду» про продовження цього перебування до 2042 року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...