Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Вибори Президента України: настав час компроматів

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Вибори Президента України: настав час компроматів

Україна вступила у фінальну стадію виборів Президента України, як відбудуться 31 березня ц. р. на цьому етапі найімовірніші кандидати готові вдатися до будь-яких методів політичної боротьби проти опонентів.

Петро Порошенко
Певна річ, посиленим об’єктом атак став теперішній керівник української держави. Позаяк проти нього нічого не змогли накопати, то взялися за його оточення. І знайшли. Журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» виявили, що Олег Гладковський, заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України (РНБО), Ігор Гладковський, його син, і Павло Букін, директор державного концерну «Укроборонпром», є учасниками схеми розкрадань в оборонному комплексі України. Репортери називають їх «найближчими друзями» Президента України.
Згідно з розслідуванням, 22-річний син заступника секретаря РНБО разом із партнерами організували постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. При цьому державні оборонні підприємства «Укроборнпрому» купували їх за цінами, завищеними в кілька разів. За даними журналістів, фігуранти цих схем заробили мінімум 250 млн грн за допомогою фірм-прокладок. Однією з низ виступав завод «Кузня на Рибальському», який до 2018-го належав Петру Порошенкові.
Своєю чергою, Андрій Сенченко, народний депутат України V-VII скликань, а тепер керівник Всеукраїнського громадського руху «Сила права» опублікував митні декларації, датовані 3-4 грудня 2018 року, і яких підтверджуються факти торгівлі Пісковського заводу скловиробів (Київська область, Україна) з підприємством «Кавдоломіт» (Владикавказ, РФ).
Після цього націоналісти взялися пікетувати «Укроборонпром» у Києві. Вони висунули вимоги покарати причетних до розкрадання української армії. Мітинґарі наголосили, що за розкрадання армії в часи війни має бути введена смертна кара. «Мільярди гривень просто розкрадаються. Розслідування «Наших грошей» — це лише верхівка айсбергу. Вибухи на складах військової техніки можуть бути не випадковістю, таким чином влада хотіла приховати масштабне розкрадання в Збройних силах України», — заявив Юрій Сиротюк, депутат Київської міської ради від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода». Націоналісти закликали ліквідувати «Укроборонпром», оскільки це банальна прокладка для відмивання грошей.
На цю інформацію відреагували й у Службі безпеки України (СБУ). Віталій Маяков, заступник начальника Головного слідчого управління спецслужби, пояснив, що до кримінальної відповідальності у справі щодо масштабного розкрадання української «оборонки» можна притягнути лише за контрабанду зброї. А в журналістському розслідуванні йдеться про комплектуючі для ремонту та запчастини.
Однак дуже підозріло виглядав час оприлюднення компромату. Адже, як зізнався сам Денис Бігус, цю інформацію він отримав ще 2018 року. То чому ж мовчав? Та й Юрій Луценко, генеральний прокурор України, запевнив, що деякими фактами, оприлюдненому в журналістському розслідуванні, ще торік відкрили карні провадження. Також йому стало цікаво, як матеріали кримінальної справи, які становлять таємницю слідства, потрапили до репортерів.
А коли копнули глибше, стало ще цікавіше. У п. Бігуса знайшли родичів серед високопоставлених чиновників у Російській Федерації (РФ). Про це дізнався Андрій Дзіндзя, відомий український блогер, та ще й опублікував у Facebook кілька фото, на яких міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров позує з дядьком-полковником і братом дружини Дениса Бігуса. Брата звуть Андрій Соболєв і він проходив навчання в Академії держслужби в Москві. Журналіст підтвердив, що має родичів у РФ, проте начебто бачився з ними востаннє аж 2012 року. Однак можливе місце роботи цього родича журналіст замовчав.
Відтак Петро Порошенко звільнив із посади заступника секретаря РНБО Олега Гладковського-Свинарчука. Солом’янський райсуд встановив, що син першого секретаря РНБО Ігор Гладковський постачав для української бронетехніки сталь, яка не відповідала європейським вимогам і мала сумнівне походження. А Національне антикорупційне бюро відкрило карне провадження.

Юлія Тимошенко
А репортери програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» взялися за ще одну потенційну учасницю другого президентського туру — Юлію Тимошенко. На її виборчу кампанію шалені пожертви нібито роблять прості українці — пенсіонери, безробітні та звичайні манікюрниці. Принаймні, так зазначено у звіті ВО «Батьківщина» за 2018 рік.
Журналісти поспілкувалися з «найщедрішими» спонсорами і з’ясували, що більшість із них навіть не здогадуються про свою доброчинну діяльність. І всі платежі підозріло великі. Жителі сіл у другому півріччі 2018 року почали масово надсилати «Батьківщині» по 149 тис. грн. А дехто робив це по два, три, а то й чотири рази. Чому саме стільки? Бо це межа, за якою починаються спеціальні фінансові перевірки.
одна з донорів — Наталія Зубар, прописана у селищі Завалля. 3 жовтня минулого року вона переказала «Батьківщині» 149 тис. грн. Таку ж саму кількість грошей вона надіслала 4, 5, 16 жовтня, а за тиждень передала партії ще 130 тис. грн. На запитання журналістів, чи платила вона зазначені кошти, жінка спершу здивувалася, а потім розповіла, що давала свою картку небозі, котра «десь працює і щось робила».
Гроші партії п. Тимошенко надсилала і Валентина Коречна, сестра п. Наталі, прописана у селищі Саврань на Одещині й її безробітний син Владислав. Загалом жінка профінансувала «Батьківщину» на 1,5 млн грн у ті ж дні, що й її сестра, а син переказав «Батьківщині» близько 1,2 млн грн вісьмома однаковими платежами.
Також у передмісті Києва «прописався» корпоративний донор «Батьківщини» — компанія «Зернові традиції Лопатина», яка переказала партії 2 млн грн. Виявилося, що підприємство фіктивне, зареєстроване на методиста місцевого дитячого садка, а вказане місце реєстрації — формальне.
Крім цього, Галина Манько, мешканка вже Сумщини, переказала партії загалом 700 тис. грн, але в родині жінки пояснили, що вона спільного з політикою немає. Наталя Степаненко, інша сумчанка, нібито переказала партії 650 тис. грн. А її батьки запевнили, що донька заробляє копійки.
Ще одним щедрим донором Юлії Володимирівни є працівниця автомийки Марина, котра у жовтні минулого року пожертвувала «Батьківщині» 460 тис. грн. На запитання, звідки в неї такі гроші, адже на автомийці зарплата невелика, жінка зазначила, що багато років там працює і гроші збирала на рахунку.
А на Кіровоградщині живе ще один «донор» партії — Лідія Скубій. Наприкінці 2017 року жінка збирала кошти на лікування доньки, а за чотири дні до 2018-го раптом переказала «Батьківщині» 149 тис. грн, хоча
працює вдома майстром із манікюру і для такого заняття це — захмарна сума.
Кандидатка в Президенти була змушена захищатися. Спершу вона заявила, що це провокація СБУ. А второпавши жалюгідність цієї версії, повідомила, що люди щиро жертвують кошти, але не хочуть казати про це публічно, бо бояться за своє життя, адже в Україні демократії начебто немає. На думку ж експертів, лідерка «Батьківщини» використовує фейкових донорів, щоб не показувати справжніх.
Обурилася звинуваченням у свій бік СБУ. Вони розкопали цілу «піраміду» підкупу виборців Юлією Тимошенко, в яку вклали щонайменше кілька мільярдів гривень. У матеріалах спецслужби вказано, що відповідальний за «піраміду» є заступником глави партії «Батьківщина», але ім’я не назвали. Проте журналісти «Української правди» (УП) дізналися, що йдеться про депутата Валерія Дубіля.
За даними журналістів УП, кошти надходили через закріпленого за кожною областю «менеджера». Вони мали у своєму підпорядкуванні по кілька десятків «відповідальних» за виборчі округи, а ті — «старших» по дільницях. У підпорядкуванні «старших» були «десятники», котрі мали безпосередньо комунікувати з потенційними виборцями, передавати їм гроші за голос тощо.
У СБУ заявили, що кожен «десятник» із січня ц. р. отримував по 500 грн на місяць готівкою, а з березня оплата мала б скласти по 1 тис. грн. Оклад «старших» складав спершу 700 грн місячно, але з наближенням виборів зростав до 2,5 тис.
Віктор Кононенко, заступник глави СБУ, повідомив, що фінансування цієї «виборчої піраміди» вже сягнуло майже 82 млн USD. За його словами, кошти можуть мати як внутрішнє, так і зовнішнє походження. «У нашому випадку це «брудна готівка», легалізована незаконним шляхом, — пояснив посадовець. — Ми виписали 5 тис. повісток для свідків, а їх буде набагато більше».
Своєрідний підсумок зробив Володимир Куренной, народний депутат України. «Вся передвиборча технологія Юлії Тимошенко, яка була побудована на лідерстві у рейтинґах, розвалилася, як картковий будинок, після того, як Петро Порошенко став скорочувати розрив. Тепер Юлія Володимирівна опинилася у нервовій ситуації, адже більше не спрацьовує її стратегія, яка будувалася на тому, що саме вона — лідер виборчих перегонів, і певний час це було головним повідомленням її кампанії», — зазначив він.

Інші
Стали здавати нерви і в інших кандидатів. Зокрема, Андрій Садовий, міський голова Львова і лідер партії «Самопоміч», заявив, що знімає свою кандидатуру з виборів Президента на користь Анатолія Гриценка, лідера партії «Громадянська позиція». Його результати засвідчили, що у п. Гриценка з грудня по лютий спостерігається незначне зміцнення ядра з 2,9 % до 4,6 % зі збереженням показників резерву на рівні 5,1-5,8 % і потенціалу на рівні 9,8-9,4 %, а в п. Садового фіксується поступове зміцнення ядра рейтину з 0,5 % до 2 % без змін резерву (1,7-2,7 %) і потенціалу (5,1-5,9 %). При цьому рівень довіри до Садового зріс із 31,1 % у січні до 40,5 % у лютому, а до Гриценка — з 31,3 % у січні до 38,7 % у лютому. Здавалося б, шанси приблизно рівні, але все не так просто. Відомий правозахисник Юрій Танасійчук вважає, що політики домовилися про поділ квот на парламентські вибори, які повинні відбутись 27 жовтня ц. р.
На користь Анатолія Гриценка зняв свою кандидатуру і Дмитро Гнап, представник партії «Сила людей». «Я обіцяв зняти свою кандидатуру, якщо буде обраний єдиний кандидат від демократичних сил. Підтверджую свою обіцянку, і готовий також знятися на користь Анатолія Гриценка», — заявив він. Як це допоможе п. Гриценкові, невідомо, адже п. Гнап не мав навіть теоретичних можливостей виграти ці вибори.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply