Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Вибір українців може знову кинути державу в обійми Москви

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Вибір українців може знову кинути державу в обійми Москви
Гроші на підкуп виборців

Західні дипломати розгублені. Вони не знають, чого очікувати від виборів Президента України. Британське видання The Economist повідомило про стурбованість дипломатів, зокрема, «непідготовленістю» і відсутністю відповідного досвіду у кандидата Зеленського.

Володимир Зеленський
Захід хоче більшого розуміння планів щодо припинення війни на Донбасі, збереження курсу на євроінтеграцію та поліпшення інвестиційного клімату в Україні. При цьому впевнене лідерство п. Зеленського в президентських перегонах видання пояснює втомою і недовірою українців до «старих політиків».
2015 року глядачі побачили телевізійний серіал «Слуга народу», слоганом якого були слова «історія наступного президента». А вже незабаром Іван Баканов, директор студії «95 квартал», очолив партію з аналогічною назвою. Оголошення про своє бажання балотуватися у Президенти України Володимир Зеленський також перетворив на шоу, повідомивши про це у новорічному ефірі телеканалу «1+1», у той час, як на інших каналах виступав чинний глава держави Петро Порошенко.
На відміну від героя «Слуги народу» Василя Голобородька, п. Зеленський пересувається містом не на велосипеді, а на позашляховику Range Rover із охоронцями. Його гумористичний бізнес приносить йому непоганий дохід — ще 2012 року видання Forbes оцінювало оборот студії «Квартал 95» у більш ніж 10 млн USD. А за 2017 рік п. Зеленський задекларував 7,3 млн грн доходів.
У своїх публічних заявах кандидат запевняє, що його головна місія — привести в українську політику нових і порядних людей. Втім поки що йому доводиться лише запевняти всіх у тому, що він та його команда є незалежними від українського олігарха Ігоря Коломойського. Адже саме канал «1+1», що належить бізнесмену, найактивніше повідомляє про політичні плани коміка, з яким співпрацює вже багато років.
У квітні минулого року журналістам вдалося зафіксувати появу п. Зеленського на святкуванні ювілею п. Коломойського у Женеві (Швейцарія), а також той факт, що пересування коміка по Києву відбуваються у супроводі авто компанії з бізнес-групи «Приват».
Щодо тих, хто працює на перемогу п. Зеленського, тобто політтехнологів та штабістів, картина також залишається досить туманною. Відомо про його зустрічі з українськими політтехнологами влітку 2018-го, після яких було ухвалено рішення вести кампанію «власними силами». Один із небагатьох політтехнологів, відомих своєю роботою на Зе, — Дмитро Разумков, котрого критикують за готовність коментувати політичні події в Україні російським і проросійським засобам масово інформації. Він — син Олександра Разумкова, колишнього заступника секретаря Ради з національної безпеки й оборони України.
Створити свою програму кандидат Зеленський ще у січні пообіцяв разом із звичайними українськими громадянами. Він звернувшись до них у Facebook із проханнями написати йому п’ять головних проблем країни. Оцінити, наскільки ці колективні зусилля вплинули на кінцевий документ, важко, але у підсумку програма коміка охоплює як масштабні питання на кшталт політичної реформи, так і обіцянки створення летовища у кожному обласному центрі. Так, п. Зеленський обіцяє ухвалити закон про народовладдя, аби «ставити завдання владі» через референдум, зняти недоторканість із Президента, депутатів і суддів, проводити вибори до Верховної та місцевих рад за відкритими списками. В економіці він обіцяє провести детінізацію, запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток та дати бізнесу «нульову декларацію» з можливістю легалізувати сумнівні доходи зі сплатою в бюджет 5 %. Не варто забувати й про такі масштабні питання, як створення страхової медицини, накопичувальної пенсійної системи та навіть сортування сміття і відмова від пластику.
А от питання євроатлантичної інтеграції у програмі Володимира Зеленського згадуються побіжно. НАТО він називає запорукою безпеки, але додає, що рух до нього має отримати підтвердження через всеукраїнський референдум.
Втім найбільше політику згадують не його програмні обіцянки, а ті висловлювання на політичну тематику, які він зробив до «перекваліфікації». До прикладу, його звернення до російського президента 2014 року, коли Зе висловив готовність благати Путіна на колінах. Це модна вважати свідчення його готовності діяти в російських інтересах. І хоча зараз кандидат зараз набагато обережніший у своїх висловлюваннях щодо Криму та Донбасу, їх важко назвати войовничими. Він називає першочерговим завданням припинення бойових дій на Сході України, а здійснити це, на його думку, можна за допомогою домовленостей, «не дуже складних». Анексію Криму п. Зеленський у грудні 2018-го назвав «захопленням нашої землі», щоправда додав, що «про Крим можна лише згадувати».

Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко хоч і не викликає аж такої стурбованості Заході, бо має більше політичного досвіду, але її обрання також може змінити курс України. Ще не забулося, як вона насміхалася з президентом ворожої країни над президентом своєї. Як не забулися безпрецедентно кабальні умови газопостачання російського газу в Україну, за що колишня прем’єрка в часи Януковича навіть потрапила за ґрати.
Однак зараз вона розуміє, що має останній шанс зайняти найголовнішу посаду в державі. І не шкодує для цього жодних ресурсів. Так, у місті Дубно Рівненської області затримали чоловіка з лантухом грошей, котрий, за словами генерального прокурора Луценка, є учасником мережі підкупу виборців. Вилучили 2,5 млн грн «чорної готівки», яка призначалася для перемоги «кандидата Ю». «Якщо стільки грошей призначається для міста з населенням 35 тис., то скільки ж такої готівки планують витратити перемоги в країні з кількістю виборців 35 млн?» — написав Юрій Луценко в соціальній мережі.
Юлія Тимошенко обіцяє боротися з олігархами. Натомість ті публічно оголошують про її підтримку.
Так, зокрема, зробив Сергій Тарута. Але він — не єдиний «дружній» до лідерки «Батьківщини» кандидат у Президенти. Максим Саврасов, народний депутат України, опублікував документ з переліком технічних кандидатів Юлії Тимошенко. Ними також є також Валентин Наливайченко, Юрій Кармазін, Юрій Дерев’янко, Микола Габер, Андрій Новак, Сергій Носенко й Олександр Соловйов.

Анатолій Гриценко
У фінансових махінаціях на виборах запідозрили й кандидата Гриценка. Національне антикорупційне бюро передало до Національній поліції матеріали щодо можливого кримінального правопорушення у добровільних внесках до виборчого фонду. Національна аґенція зі запобігання корупції (НАЗК) виявила, що внески надійшли від осіб, котрі відповідно до законодавства, не мали права їх здійснювати. Загальна сума внесків, здійснених із порушенням, — 3 млн 424 тис. грн. Це кошти, від яких розпорядник зобов’язаний відмовитися впродовж днів з дня, коли йому стало про це відомо. Однак розпорядник кандидата Гриценка відмовився від отримання листа НАЗК щодо надходження внесків із порушеннями.

Петро Порошенко
Проти діючого глави держави накопати компромату, вочевидь, не вдалося, тому вирішили хоч йому крамниці спалити. 17 березня на київській Оболоні підпалили магазин Roshen. Пошкодило фасад будівлі, на щастя, ніхто не постраждав. Поліція виявила на місці підпалу пластикову пляшку зі залишками прозорої речовини. Усе знайдене відправили на експертизу. 18 березня спалахнув уже магазин Roshen Хрещатику, а 20 березня — на проспекті Юрія Гагаріна. Двоє хлопців у масках і чорному одязі кинули у вітрину пляшку зі запальною сумішшю й утекли. Доки на місце події приїхали вогнеборці, займання вже встигли загасити.

Євген Клен

До теми
На станції «Академік Вернадський» в Антарктиді облаштували найвіддаленішу від Києва спецдільницю для голосування на виборах Президента — за 15 тис. км від столиці України. На спецдільниці голосуватимуть 34 людини: 11 учасників постійної експедиції та 23 науковці сезонної експедиції. Полярники голосуватимуть не на «живих» бюлетенях, а на їхніх копіях, які надіслала Центральна виборча комісія (ЦВК). Кабінку для голосування встановлять у найбільшому приміщенні станції — їдальні. Підраховувати голоси будуть у присутності всіх експедиторів. Також із присутніх на станції сформували виборчу комісію, до якої увійшли четверо людей. Через погодні умови передати протокол комісії та самі бюлетені можуть лише за місяць або навіть за рік після голосування, тому до ЦВК у Києві надішлють їхні скан-копії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply