Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

ВРУ ухвалила заяву про «відсіч Росії»

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

ВРУ ухвалила заяву про «відсіч Росії»

Верховна Рада України

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила постанову про заяву «Відсіч збройної аґресії Російської Федерації та подолання її наслідків». За це рішення проголосували 259 із 316 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Зазначимо, що жодного голосу на підтримку заяви не віддала лише фракція «Опозиційного блоку».

«Притягнути до карної відповідальності та покарати осіб, винних у плануванні, підготовці, початку та здійсненні аґресії проти України й скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності. У разі відмови Російської Федерації (РФ) покарати винних Україна залишає за собою право звернутися до Міжнародного кримінального суду з клопотанням почати розслідування ситуації, спричиненої збройною аґресією Російської Федерації проти України і триває з 20 лютого 2014 року», — зазначено в заяві парламенту.
Як заявила, представляючи документ, віце-спікер Оксана Сироїд, у заяві вперше вказано дату початку з боку Росії війни проти України — 20 лютого 2014 року. Документ дасть Міністерству закордонних справ України змогу офіційно оформити консолідовані претензії держави до країни-аґресора.
У заяві також зазначено, що у разі відмови Російської Федерації від припинення збройної аґресії проти України Верховна Рада закликає міжнародну спільноту до посилення санкцій щодо РФ «як держави-аґресора» і прискорення надання Україні розширеної фінансової допомоги та постачання зброї, враховуючи, що, протидіючи російській збройній аґресії, Україна стала на захист об’єднаної демократичної Європи й усього вільного світу. «Україна як держава, що безпосередньо постраждала від збройної аґресії, має право на повернення всіх анексованих та окупованих українських територій, відшкодування всієї заподіяної їй шкоди та притягнення осіб, винних у здійсненні збройної аґресії та скоєнні воєнних злочинів і злочинів проти людяності, до карної відповідальності», — йдеться у постанові.
У документі зазначено, що «і фактично, і юридично збройна аґресія Російської Федерації проти України триватиме до повного відведення з території України всіх підрозділів Збройних сил РФ, включно з підтримуваними нею найманцями, та повного відновлення територіальної цілісності України».
ВРУ засуджує відмову Росії припинити акти застосування збройної сили та погроз застосування сили проти України, підтримує рішучість Президента, уряду, Збройних сил України і добровольчих збройних формувань України далі чинити опір військовій аґресії РФ.
Український парламент відкидає як несумісні з Конституцією України і міжнародним правом будь-які вимоги РФ, спрямовані на втручання у внутрішні справи України, зокрема вимоги щодо федералізації України, зміни статусу української мови як єдиної державної мови та відмови України від вільного вибору курсу цивілізаційного розвитку.
Верховна Рада вимагає від РФ негайно звільнити всіх військовополонених, заручників і незаконно затриманих громадян України, безумовно виконувати Мінські домовленості, що стосуються відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України, забезпечення постійного моніторингу на українсько-російському державному кордоні та верифікації з боку Організації з безпеки та співпраці в Європі зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та Росії, забезпечити дотримання режиму державного кордону на всій лінії українсько-російської кордоні.
Український парламент також вимагає від Росії негайно повернути анексовані території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя під контроль України. Крім того, народні депутати України вимагають від РФ повністю відшкодувати всі завдані збройною аґресією збитки в обсязі, який визначений у підготовленій Кабінетом міністрів консолідованій претензії України до РФ.
Також вони вимагають негайно припинити незаконне (без згоди України) переміщення з території Росії через державний кордон України вантажів під виглядом надання гуманітарної допомоги населенню окремих районів Донецької та Луганської областей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply