Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

ВРУ розширила повноваження РНБО

Автор:

|

Грудень 31, 2014

|

Рубрика:

ВРУ розширила повноваження РНБО
Олександр Турчинов

Олександр Турчинов

Верховна Рада України (ВРУ) 25 грудня ухвалила закон, що розширює повноваження Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України та її секретаря. За прийняття цього закону проголосували 253 народних депутати.

Між тим, внесення цього законопроекту на розгляд й голосування викликали обурення у деяких нардепів. Спочатку трибуну заблокували Сергій Лещенко («Блок Петра Порошенка») і Борислав Береза (позафракційний). Та після бурхливого обговорення депутати врешті-решт розійшлися.
Згідно з ухваленим законом, у статтю про правові основи діяльності РНБО вноситься норма, що Радбез затверджує регламент своєї роботи, який разом зі Законом «Про Раду національної безпеки і оборони» встановлює порядок роботи РНБО. До компетенції РНБО відтепер належить координація і контроль за діяльністю органів влади у сфері протидії корупції, гарантування громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.
Зміни припускають, що РНБО зможе не лише подавати пропозиції Президентові, а й ухвалювати рішення з низки питань, як-от визначення стратегічних національних інтересів України, удосконалення системи забезпечення національної безпеки й організації оборони, реорганізація та ліквідація органів виконавчої влади в цій сфері, участь у складанні проекту державного бюджету щодо статей, пов’язаних із гарантуванням нацбезпеки й оборони.
Крім того, РНБО зможе приймати рішення і з питань заходів політичного, економічного, військового, інформаційного, іншого характеру, залежно від масштабу потенційних і реальних загроз національним інтересам України, а також «із питань оголошення стану війни, загальної або часткової мобілізації, введення воєнного або надзвичайного стану». РНБО також зможе вживати невідкладних заходів із вирішення кризових ситуацій, які загрожують національній безпеці.
Передбачається, що у разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання обов’язків голови РНБО покладається на голову ВРУ, а не на прем’єр-міністра, як це було раніше. Нова редакція закону про РНБО передбачає, що членами Радбезу крім встановленого складу можуть бути особи, визначені Президентом.
Згідно зі законом, апарату Радбезу присвоюється статус юридичної особи. «Рішення РНБО, введені в дію указами Президента України, є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади», — зазначено в законопроекті.
Тепер секретар РНБО в період між засіданнями Радбезу здійснює координацію та контроль за виконанням рішень РНБО в галузях державної безпеки, правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, у військовій сфері й сфері безпеки Державного кордону України і низці інших галузей.
Секретар РНБО організує роботу Ставки Верховного Головнокомандувача в разі її створення; бере участь у розгляді пропозицій щодо кандидатур на посади в органах державної влади, діяльність яких пов’язана з питаннями нацбезпеки й оборони України й котрі призначаються на посаду Президентом або за узгодженням із главою держави; вносить на розгляд Президента пропозиції щодо призначення та звільнення керівництва військових формувань, правоохоронних органів.
Крім того, секретар РНБО вносить на розгляд Радбезу пропозиції щодо законопроекту про Державний бюджет України за статтями, пов’язаними зі національною безпекою й обороною. Зміни передбачають, що повноваження заступників секретаря РНБО визначає не Президент України, а секретар Радбезу, котрий також вносить главі держави пропозиції щодо призначення своїх заступників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...