Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 18, 2020

ВРУ розблокували

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

ВРУ розблокували

Несподівано для багатьох 22 лютого Верховна Рада (ВРУ) розпочала роботу. Перша новина про те, що трибуна буде розблокована, надійшла від опозиційних народних депутатів. Зокрема, Арсен Аваков повідомив, що опозиції та парламентській більшості вдалося досягнути компромісу в питанні введення норми про персональне голосування. Потім слова Авакова підтвердии колеги по парламенту Ірина Геращенко, Віктор Чумак, Олег Ляшко й інші.

Про розблокування також оголосив і Віктор Янукович, який під час телепередачі в прямому ефірі «Діалог із країною» заявив, що ВРУ відновила свою роботу. Причому президент не забув нагадати, що парламент як ніколи є важливим для ухвалення потрібних рішень і законів.
Парламент значно пожвавішав, коли представники партії УДАР покинали трибуну й повернулися на свої місця. У цей час залу засідань уже заповнили «реґіонали», комуністи, позафракційники, «свободівці» та соратники Юлії Тимошенко. Працівниці апарату ВРУ тим часом знімали плакати. Водночас, особисті сторінки нардепів у Facebook просто вибухнули повідомленнями про перемогу опозиції. «Ну, що, любі мої, «оцените красоту игры», — сказав Олег Тягнибок, лідер «Свободи», цитуючи дириґента Партії реґіонів (ПР) Чечетова.
Першою ластівкою про запровадження персонального голосування стало зачитування спікером Володимиром Рибаком після офіційного відкриття другої сесії прізвищ депутатів, які не зареєструвались, а картки вилучили.
Загалом у Верховній Раді було присутньо 350 народних обранців. На порядок денний поставили аж два питання: про внесення змін до Регламенту ВРУ й ухвалення спільної заяви щодо євроінтеграції.
Варто додати, що Рада має намір звернутися до Національної академії наук України щодо розробки нової системи голосування. Пан Рибак зазначив, що після цього він винесе на розгляд Ради проект постанови для ухвалення рішення щодо запровадження цього року нової системи голосування депутатів. Крім того, ВРУ прийняла заяву «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».
Після засідання Олександр Єфремов, лідер «регіоналів», одразу запропонував внести до Конституції норму, згідно з якою,законопроект вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх у залі, але не менше за 150 народних депутатів. Недовго попрацювавши, депутати втомились і вирішили взяти перерву до 5 березня.
Лідери опозиційних фракцій вважають досягнуті у ВРУ домовленості з більшістю щодо персонального голосування своєю перемогою. «Очевидно, перспектива парламентських виборів так налякала ПР і комуністів, що вони пом’якшили свої позиції. І ось бачите, на який ми вийшли компроміс», — заявив п. Тягнибок.
Своєю чергою, Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина», закликав опозиціонерів привітати один одного й соратників. «Я хочу, щоб Олег, Віталій, ми всі привітали один одного. Ми стояли й разом боролися. Це дуже важливо, тому що наше спільне досягнення сьогодні стало можливе тільки завдяки тому, що ми, три опозиційні фракції, зібралися, ми стояли, і ми відстояли», — сказав він.
Віталій Кличко, лідер партії УДАР, також запевнив: «Я вважаю, що це – перемога. Це — маленький крок до того, щоби закон працював. Рада повинна показувати приклад усьому суспільству, народні депутати мають працювати, не порушуючи Конституції».
Як писав «Міст», від 5 лютого представники опозиційних фракцій блокували трибуну та президію парламенту з вимогою забезпечити в Раді персональне голосування нардепів і не заплющувати очей на «кнопкодавство». Арсеній Яценюк обіцяє, що на всіх подальших засіданнях парламенту буде проводитися відеофіксація голосування депутатів. «Починаючи з наступних пленарних засідань помічники народних депутатів України із засобами відеофіксації перебуватимуть на балконах для фіксування кожного голосування», — заявив п. Яценюк. Він також звернувся до журналістів, зазначивши, що своєю роботою вони не просто допомогли, а й виконали дуже складну, важливу роботу — донесли до українців необхідність особистого та персонального голосування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply