Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

ВРУ прийняла спільну з польским сеймом декларацію пам’яті та солідарності

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

ВРУ прийняла спільну з польским сеймом декларацію пам’яті та солідарності
Андрій Парубій

Андрій Парубій

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла спільну з польським сеймом декларацію пам’яті та солідарності. Презентуючи документ, Андрій Парубій, спікер парламенту, повідомив, що польський сейм голосував за цей же документ одночасно з ВРУ, і заявив, що ця декларація є відповіддю на російську аґресію проти України, Республіки Польща (РП) і всього західного світу.
У декларації підкреслюється, що обидві країни зазнали трагедій через імперську політику Росії, зокрема — через пакт Молотова-Ріббентропа, який призвів до початку Другої світової війни й окупації Польщі нацистською Німеччиною та Радянським Союзом у вересні 1939 року. Також документ засуджує теперішню окупацію Російської Федерації (РФ) територій України і підкреслює необхідність боротьби за їхнє звільнення.
Проект резолюції декларації Сейм прийняв після запеклих дебатів. «Ми потрапляємо у пастку, в якій побічно прославляються борці за свободу України, котрі в роки Другої світової війни та після неї воювали проти тоталітарної держави і боролися за державу, в якій знайшлося місце для етнічної чистки під гаслом «Україна для українців». Ця резолюція є пасткою. Тому пропоную не підтримувати це», — звернувся з парламентської трибуни депутат Януш Санок.
«Це не вкладається в моїй голові, — прокоментувала подію Люцина Кулинська, котра досліджує історію східних земель Польщі. — Скандальною є не тільки згадка про стримування невизначених сил, які «призводять до суперечок у наших країнах», що означає затикання ротів активістам патріотичних організацій, але й той факт, що документ спочатку прийняла українська сторона, не даючи польській можливості внести хоча б якісь правки. Варто також зазначити, це визнав і маршалок Ришард Терлецький, — що автором документа виступила українська сторона».
На щастя, вони перебували у меншості й урешті-решт «за» 367 проголосували депутатів. «Проти» було 44 і 14 утрималися. Це свідчить про необхідність неупередженого історичного дослідження і таки справдіпотребу стримування сил, які призводять до суперечок у Польщі й Україні.
Сеймас Литви також мав синхронно проголосувати за цей документ, однак, за словами Ганни Гопко, голови комітету ВРУ у закордонних справах, наразі повноваження діючого парламенту закінчилися, а новообраний приступить до роботи лише у другій половині грудня ц. р. Наразі через неголосування Литви з тексту було видалено згадування про неї.
Також п. Гопко заявила, що прийняття цього документу позитивно вплине на наступний розвиток політики Європейського Союзу щодо РФ. Своєю чергою Борис Тарасюк, колишній міністр закордонних справ України, а тепер — народний депутат від фракції «Батьківщин», заявив, що ця декларація нейтралізує постанови, прийняті польською владою у липні ц. р. про визнання ґеноциду поляків із боку українських націоналістів у середині ХХ ст.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply