Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

ВРУ позбавила недоторканості вихідця з РФ

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

ВРУ позбавила недоторканості вихідця з РФ
Вадим Новинський

Вадим Новинський

228 депутатів Верховної Ради України (ВРУ) дали згоду на притягнення до карної відповідальності Вадима Новинського, їхнього колеги від «Опозиційного блоку», котрий народився у Російській Федерації (РФ) та отримав громадянство з рук Януковича.

Лише частково
Частково позбавити недоторканості п. Новинського, аби отримати можливість притягнути його до карної відповідальності парламент попросив Юрій Луценко, генеральний прокурор України. Як писав «Міст», у Генеральній прокуратурі України (ГПУ) розслідують причетність цього депутата до злочину, скоєного 2013 року тодішніми президентом Віктором Януковичем, міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком та очільником київських правоохоронців Валерієм Коряком — викрадення архієпископа Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) Олександра Драбинка.
Генпрокурор запевнив у ВРУ, що саме Вадим Новинський «надавав у телефонному режимі неодноразові вказівки Коряку щодо можливості або неможливості переміщення потерпілого Драбинка з території, де він утримувався». Юрій Луценко також нагадав депутатам, що саме п. Новинського Янукович призначив куратором УПЦ МП, а фактично — її «неофіційним керівником». Однак в Україні не сумніваються, що п. Новинського нав’язав Януковичу в цій ролі Путін.
«На даний момент Новинський проходить у справі як свідок. Без рішення Верховної Ради про притягнення до карної відповідальності ми не можемо вписати його в іншому статусі у підозру Януковичу, Коряку чи Захарченку. Від вашого рішення залежить, чи Новинський і далі буде, на відміну від усіх інших учасників реалізації злочинного плану президента-втікача, свідком, чи буде пособником у злочинному плані, і йому буде оголошена підозра, а потім, після виконання відповідних слідчих дій, і обвинувальний акт, який буде передано до суду, де є єдине місце для встановлення об`єктивних даних про наявність чи відсутність вини народного депутата Новинського», — пояснив очільник ГПУ.
Та хоч часткове позбавлення недоторканності з нього дозволяє лише притягнути цього депутата до карної відповідальності, однак правоохоронці не зможуть затримати його й до нього також не зможе бути застосовано запобіжний захід у вигляді арешту, оскільки на це має бути відповідний дозвіл парламенту, навіть за це проголосували лише 228 народних обранців із 450-ти. Стосовно ж решти Максим Каменєв і Надія Андрікевич, журналісти інформаційної агенції «РБК-Україна», зауважили, що «у голосуванні не брали участі практично всі депутати, котрих пов’язують із трьома найбільшими вітчизняними фінансово-промисловими групами — «СКМ» бізнес-партнера Новинського Ріната Ахметова, «Group DF» Дмитра Фірташа і групи «Приват» Ігоря Коломойського».
Зокрема, голоси за позбавлення п. Новинського недоторканності не віддали представники групи «УДАР» усередині фракції «Блоку Петра Порошенка» (БПП). Таким чином вони спонукали п. Каменєва та п. Андрікевич нагадати: «Раніше Дмитро Фірташ заявив у суді Відня (там розглядається справа про його екстрадицію з Австрії до США за запитом ФБР. — Ред.), котрий довгий час фінансував Віталія Кличка і його партію «УДАР», до її злиття з БПП.

«Активно «працював»
А Андрій Шипко, депутат від «Волі народу» , заявив у залі парламенту: «Усі знають, яка людина Вадим Владиславович. Скільки тут народних депутатів у залі, котрим він особисто допоміг! У когось якась біда чи щось ще. Хто підходить?».
Що ж, журнал Forbes нарахував у Вадима Новинського 2012 року майже 4,4 млрд USD, відтак, назвав його тоді другим найбагатшим в Україні. Тому Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ, коментував лише 228 голосів за зняття недоторканності з п. Новинського таким чином: «Сьогодні вночі він, мабуть, активно «працював» по голосуванню».
Не виключено, що саме тому ще 6 грудня ц. р. парламентський комітет із питань регламенту дійшов висновку, що не має підстав визнати законним, мотивованим та обґрунтованим подання генерального прокурора про надання згоди на притягнення до карної відповідальності цього депутата.
Павло Пинзеник, голова цього комітету, пояснив, що п. Луценко не надав переконливих доказів, аби знімати з п. Новинського недоторканність. Відтак, члени парламентського комітету переклали рішення про те, чи виносити це питання на розгляд парламенту, на Андрія Парубія, голови ВРУ, котрий погодився не з ними, а з п. Луценком.
Однак у парламентській залі не лише утримувалися від голосування, а й виголошували гучні заяви на підтримку куратора Путіна над УПЦ МП. Приміром, Андрій Лозовий, депутат парламенту від Радикальної партії України, заявив, що подання Юрія Луценка є незграбним і більше «грає на руку» самому п. Новинському, тому ГПУ йому справу програє.
Він також вважає, що недоторканність із п. Новинського зняли, бо він уже має певні домовленості про «мирову» з генпрокурором. «Вони з Новинського зараз роблять лідера партії «Опоблок» чи якоїсь православної партії Московського патріархату», — заявив «радикал». Свою версію Лозовий пояснив так: «Порошенко хоче відібрати частину бізнесу Новинського у «Метінвест холдингу».
Президент України та його адміністрація наразі не коментували цих звинувачень, до яких, тим часом, приєдналися й представники так званого експертного середовища, з якими, п. Новинський також, як висловився п. Шкіряк, «мабуть, активно «працював».

А що думають експерти
Сергій Гайдай, фахівець із політичних технологій, запевнив «Радіо Свобода», що політичних підстав для переслідування п. Новинського нібито немає, а в основі його справи є начебто бізнес-конфлікт із Президентом. Та й політолог Віктор Небоженко зауважив, що, оскільки, за його словами, «переслідування Новинського відбувається давно і дуже пафосно, з організацією витоків інформації в пресу з конфіденційних правоохоронних джерел», то «це ознака психологічного тиску на олігарха з тим, аби він поділився своїм бізнесом з нинішніми можновладцями».
Політичний експерт Кирило Молчанов також не виключає певних політичних торгів у справі Новинського. За його словами, якщо ж зайде справа про відкуп, то в п. Новинського є достатньо ресурсу.
Своєю чергою, Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», коментуючи рішення парламенту про зняття депутатської недоторканності з Вадима Новинського, зазначив, що той розгорнув на свій захист дуже потужну інформаційну та політичну кампанію, і на рівні регламентного комітету, який не підтримав подання ГПУ, це дало результат, однак у сесійній залі все одно назбиралось достатньо голосів, аби позбавити п. Новинського недоторканності. За словами політолога, те, що за позбавлення імунітету п. Новинського парламент проголосував із незначною перевагою — 228 голосів за необхідних 226, свідчить, що захист депутата працює дуже потужно, й у нього є серйозна фінансова база.
Однак п. Фесенко переконаний, що Вадим Новинський не виїде з України, а спробує взяти реванш у судах, через які буде важко провести цю справу. І те, що рішення парламенту було проголосовано при негативному висновку регламентного комітету, може бути зачіпкою. «Тому він може і залишитися в Україні. Хоча, умовно кажучи, може завжди тримати свій літак під парламентом», — резюмував політолог.
Тарас Чорновіл, колишній народний депутат України, зауважив: «Новинський найме найсильніших і найдорожчих адвокатів, які є в Україні. Цілком імовірно, що вони залякуватимуть свідків, аби справу знищити. Судовий розгляд може затягнутися на роки».
А от Петро Кралюк, проректор «Острозької академії», звернув увагу на політичний аспект зняття недоторканості з депутата: «Як далі буде розвиватися карна справа Новинського, чи дійде вона до суду, чи буде суд, чи вдасться у кулуарах домовитися — можна лише гадати. Але справу вже зроблено. Новинському буде зараз непросто займатися УПЦ МП. Тому є надія, що справа Єдиної помісної православної церкви просуватиметься, й, можливо, достатньо інтенсивно. Й якщо ця справа буде доведена до кінця, Україна зробить ще один помітний крок у дистанціюванні від Москви. Це можна лише вітати». До слова, п. Кралюк написав це в публікації на «Радіо Свобода» під заголовком «Справа Новинського. Початок кінця «канонічного» православ’я в Україні?».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...