Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

ВРУ нарешті відповіла депутатам Сенату та Cейму РП

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

ВРУ нарешті відповіла депутатам Сенату та Cейму РП

Волинська трагедія

Народні депутати ухвалили заяву Верховної Ради України (ВРУ) «У зв’язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща (РП) постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року щодо оцінки польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни». За відповідну постанову проголосували 247 народних обранців.
Українські парламентарії назвали ухвалення рішення польським Сеймом і Сенатом щодо Волинської трагедії політизацією українсько-польських історичних сторінок і заявили, що необхідно з належною повагою та рівною турботою вшановувати пам’ять усіх жертв на території обох держав. «ВРУ з жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенату і згодом ухвалення Сеймом РП постанови від 22 липня 2016 року «Щодо вшанування пам’яті жертв ґеноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 рр.», якою надана політично й юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині», — зазначається у тексті постанови.
Народні депутати також зауважили, що прийняття постанов польських Сенату та Сейму відбувалося під супровід антиукраїнської акції з нищенням українських пам’ятників на території РП, атаками на учасників релігійних урочистостей, забороною проведення культурних заходів і шовіністичною риторикою.
Верховна Рада звернула увагу польських депутатів, усієї польської влади та суспільства на те, що антиукраїнські дії та розпалювання антиукраїнських настроїв розгортається саме в момент найбільшої вразливості Української держави, яка перебуває у стані війни з Російською Федерацією (РФ). «ВРУ, відтак, засуджує односторонні дії Сенату та Сейму РП, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття», — ідеться у заяві.
Парламент України звернувся до польських колег із пропозицією «припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та РП для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей».
Крім цього, народні депутати закликали істориків вести фаховий діалог із метою розкриття всіх досі нез’ясованих фактів та обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України та РП — припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод.
Також ВРУ закликала теперішні та майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство та не піддаватися спробам окремих політичних сил маніпулювати чутливими сторінками історичного минулого всупереч інтересам українського та польського народів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply